Кюретаж пародонтальних кишень
Навіщо проводять кюретаж пародонтальних кишень
Дуже часто лікарі стоматологи рекомендують своїм пацієнтам процедуру, яка називається кюретаж пародонтальних кишень. Перш за все, треба розібратися, що це за процедура, і для чого вона проводиться.
За порожниною рота потрібен ретельний щоденний догляд — це загальновідомо. В іншому випадку будуть страждати не тільки зуби але і ясна. Можуть виникнути запалення, біль, інші неприємні відчуття. При цьому вже виникають показання для звернення до лікаря-пародонтолога . Якщо довгий час ігнорувати подібні симптоми, це може привести до серйозних наслідків у вигляді запалення ясен, хитання, випадання зуба та інших ознакх пародонтозу або інших запалень і захворювань.
Для запобігання подібних неприємностей проводиться відкритий або закритий кюретаж пародонтальних кишень. Це спеціальні лікарські маніпуляції з видалення з пародонтальних (зубних) кишень сторонніх тканин, зубного каменю, інших забруднень. Оцінити ефективність такої процедури можна порівнявши результати до і після її застосування.
Але слід відрізняти цю лікувальну процедуру від професійного очищення зубів, яке передбачає очищення поверхні зуба і полірування емалі. Хоча на перший погляд ці процедури схожі, вони абсолютно різні і мають різні показання.
Необхідність і ефективність їх застосування може оцінити тільки досвідчений стоматолог. Тому тільки лікар може прийняти правильне рішення, якому слід довіряти, якщо ви не байдужі до свого здоров’я.
Яку роль відіграє кюретаж в стоматології
Кюретаж в стоматології буквально означає вишкрібання. Кюретаж пародонтальної кишені, показання для проведення якого бувають очевидні, проводиться при захворюванні ясен і порожнини рота.
Результативне лікування таких захворювань, як гінгівіт, пародонтоз неможливо без проведення кюретажу пародонтальних кишень. Показання для його проведення можуть бути не настільки явними але варто враховувати, що лікар проводить комплексне лікування, спрямоване на загальне оздоровлення порожнини рота і усунень причин хвороби.
Неможливо досягти бажаного ефекту від лікування не усунувши всі причини можливих запальних процесів.
В іншому випадку, процеси руйнування і втрати зубів можуть тривати, незважаючи на отримання місцевого лікування конкретного зуба. Досвідчений лікар застосовує комплексний підхід до вирішення проблеми і знаходить справжні причини хвороби.
Тому дуже часто, кюретаж в стоматології є важливою умовою і необхідною лікарської процедурою, яка проводиться як самостійне лікування або ж у комплексі з іншими медичними маніпуляціями. Часто
Кюретаж пародонтальних кишень: види і методи проведення
Кюретаж ясен розрізняють за видами — закритий та відкритий . Як проводиться кюретаж пародонтальних кишень, говорить сама назва окремого виду.
Закритий кюретаж ясен проводиться без розтину.
Якщо лікар вважає за необхідне провести відкритий кюретаж пародонтальних кишень як більш ефективний, він проводиться з розтином ясна.
Закритий кюретаж
Що таке закритий кюретаж, ми вже з’ясували. Ця процедура проводиться в разі, якщо глибина зазору між яснами і зубом не перевищує 5 мм, але в той же час залишається досить глибокою для того, щоб самостійно її очистити за допомогою зубної щітки в процесі щоденного догляду за порожниною рота (зазвичай це від 3 до 5 мм). В цьому випадку закритий кюретаж — це саме та швидка і безболісна процедура, за допомогою якої буде досягнута бажана мета при порівнянні результатів до і після. Якщо ж розміри кишень перевищують 5 мм, то закритий кюретаж, як правило, не є ефективним.
Відкритий кюретаж пародонтальних кишень
При більш серйозних проблемах застосовують відкритий кюретаж пародонтальних кишень.
Такий кюретаж пародонтальних кишень називають відкритим, так як він проводиться з розтином ясен біля зуба. Тобто відкритий кюретаж є вже більш серйозною хірургічною процедурою, що вимагає більше часу. При цьому можливе застосування більш серйозної анестезії і необхідного подальшого накладення швів на ясна. Але в той же час варто відзначити, що така операція може бути дуже ефективна при лікуванні ряду захворювань, коли інші процедури не приносять користі.
Кюретаж пародонтальної кишені: результати до і після
Якщо оцінювати ефективність проведення кюретажу пародонтальних кишень до і після процедури, то слід виділити основні позитивні моменти:
- усуваються запальні процеси;
- припиняється кровоточивість ясен;
- зникає неприємний запах з рота;
- поліпшується зовнішній вигляд і привабливість зубів та ясен.
Результативний кюретаж пародонтальних кишень до і після процедури істотно поліпшить самопочуття пацієнта і оздоровить порожнину рота.
Догляд за яснами після кюретажу
Догляд за яснами після кюретажу залежить від виду процедури.
При проведенні закритого кюретажу проводиться звичайний повсякденний догляд за порожниною рота.
Догляд за яснами після кюретажу відкритого виду передбачає більш серйозні процедури, визначені вашим лікарем. Призначення робляться індивідуально, з урахуванням особливості проведення процедури і оцінки всіх наслідків.
Загальних рекомендацій, однакових для всіх буде недостатньо. Необхідний окремий підхід до кожного клієнта. Тому необхідно неухильне і своєчасне виконання всіх призначень лікаря по догляду за яснами і зубами після проведення відкритого кюретажа. Це дозволить уникнути неприємних наслідків і збільшити термін дії результатів.
Звичайно, через певний час необхідно знову звернутися до лікаря для отримання подальших рекомендацій по догляду за порожниною рота, для уникнення нових неприємностей. У цьому випадку наші фахівці гарантують вам красу ваших здорових зубів і ясен, та прекрасну посмішку.