Здорові ясна - запорука ортопедичного лікування

Здорові ясна – запорука ортопедичного лікування

Ми часто звертаємо увагу на зуби, їх колір та форму. Але чи так само часто ми дивимося на ясна та тканини які оточують зуб? Думаю, ні.

Власна статистика показує, що кожен третій пацієнт має захворювання ясен і не здогадується про це. Тому що кровоточивість часто приймається за норму. Але насправді – це не так. Біль, запалення, неприємний запах з ротової порожнини, всі ці ознаки є симптомами пародонтиту.

На першому фото помітно, що ясна темного кольору, набряклі і запалені, відсутнє прикріплення між яснами та зубами, між деякими зубами взагалі відсутні ясеневі сосочки. Це свідчить про те, що там утворилася кишеня в якій є багато мікроорганізмів та пародонтопатогенів, вони руйнують корінь зуба та ясеневу зв’язку навколо нього. Причиною цього захворювання може бути не тільки погана гігієна ротової порожнини пацієнта, а і некоректні реставрації (пломби, коронки, тощо), які мають нависаючі краї, що перешкоджають евакуації їжі та призводять до появи нальоту. В такому разі просто гігієни у лікаря-стоматолога буде недостатньо. Поверхня зуба очищується від твердого та м`якого нальоту, але всі відкладення, які були глибоко під яснами та провокували запалення м`яких тканин – далі залишаються.

В даному випадку необхідний комплексний підхід ,тобто лікування не тільки лікаря-пародонтолога, а й ортопеда. На першому фото, окрім запалених ясен , ми також бачимо старі металокерамічні коронки, які підлягають заміні. Вони не відповідають естетичним вимогам пацієнта і мають нависаючий край, та погане прилягання до зубів. Це провокує потрапляння їжі між зубами та яснами і накопиченню мікроорганізмів , що призводить до руйнування кореня зуба та ясеневої зв’язки.

Здорові ясна - запорука ортопедичного лікування

На другому фото – проміжний етап ортопедичної реабілітації (тимчасові конструкції) після пародонтологічного лікування. Результатом якого є здорові ясна ,відсутність кровоточивості та запалення, відновлення зубо – ясеневого прикріплення і міжзубних сосочків.