Ультразвукова чистка зубів (ультразвуковий скейлинг)

Ультразвукова чистка зубів (ультразвуковий скейлинг)

Ультразвукова чистка зубів
(ультразвуковий скейлинг)

До затребуваних стоматологічних послуг відноситься ультразвукова чистка зубів. Вплив ультразвуком дозволяє позбутися від м’яких і твердих відкладень на зубах.

Ультразвуковий скейлинг — це відмінна профілактика карієсу і запальних захворювань ротової порожнини.

Ультразвукова чистка зубів часто проводиться в комплексі з іншими заходами при лікуванні зубів або патологій м’яких тканин ротової порожнини. Обумовлено це тим, що наліт на зубах, який з часом стає твердим, служить хорошим середовищем для розмноження різних бактерій.

Ультразвуковий скейлинг — це безпечна процедура, хоча вона має деякі протипоказання. Ультразвукова чистка зубів дозволяє позбутися від темних плям пігментації і повернути привабливу посмішку, а також попередити розвиток різних патологій.

Ультразвуковий скейлинг — що це …

Якщо лікар рекомендує ультразвуковий скейлинг, що це таке, знають не всі пацієнти. Іноді незвичайне словесне поєднання викликає у людини подив.

Ультразвуковий скейлинг — це професійна чистка зубів, під час якої відбувається видалення м’якого нальоту і твердого зубного каменю ультразвуком. Проводиться стоматологічна процедура за допомогою спеціального обладнання, яке називається скайлер. На його кінчику виникають ультразвукові хвилі різної довжини, саме вони і руйнують відкладення на зубах, але при цьому емаль залишається неушкодженою.

Роль скейлинга в стоматології

Після того, як став використовуватися скейлинг, стоматологія зробила крок вперед. Справа в тому, що ультразвукові хвилі дозволяють набагато краще прибирати з поверхні зубів м’який і твердий камінь в порівнянні з методиками, які застосовувалися раніше.

До того ж скейлинг дозволяє домогтися дивовижних результатів:

  • з зубів і ясенних кишень забирається м’який наліт і твердий камінь
  • зуби очищаються від темних плям, пігментації, емаль стає світлішою
  • поверхня зубів стає гладкою, тому новий камінь тривалий час не утворюється
  • зникає неприємний запах з рота, пов’язаний зі скупченням бактерій

Скейлінг має важливу перевагу — ультразвукові хвилі не пошкоджують зубну емаль і м’які тканини, тому процедура вважається безпечною і безболісною.

До плюсів також варто віднести і прийнятну вартість професійного чищення.

Коли потрібно робити чистку зубів ультразвуком: показання

Якщо використовується ультразвукова чистка зубів, показання можуть бути наступними:

  • значна кількість м’яких і твердих відкладень
  • часті рецидиви запальних процесів м’яких тканин, кровоточивість ясен
  • присутність неприємного запаху з рота (камінь служить хорошим середовищем для розмноження бактерій)
  • профілактика захворювань ротової порожнини

Чищення зубів ультразвуком часто проводиться перед ортодонтичним лікуванням або протезуванням. Процедура дозволяє виконати лікувальні заходи більш якісно і попередити ускладнення. Часто проводиться скейлинг зубів з естетичною метою, так як темні відкладення істотно псують посмішку.

Стоматологи відзначають, що чистка зубів ультразвуком повинна проводитися 1-2 рази на рік. Такий підхід дозволить попередити утворення карієсу і виникнення різних захворювань ротової порожнини.

Ультразвукова чистка зубів: протипоказання

Незважаючи на високу ефективність і інші переваги, має ультразвукова чистка зубів протипоказання:

  1. Наявність кардіостимулятора або іншого стимулятора в організмі. Ультразвукові хвилі можуть негативно вплинути на роботу обладнання.
  2. Захворювання серця. Хвилі ультразвуку здатні викликати порушення ритму.
  3. Респіраторні інфекції. Якщо випадково ушкодяться тканини ясен під час чищення, збільшується ризик розвитку запального процесу.
  4. Бронхіальна астма або бронхіт. Хвилі можуть спровокувати звуження судин, що стане причиною нападу задухи.
  5. Надмірна чутливість зубної емалі. Процедура може погіршити ситуацію і бути болючою.
  6. Дитячий і підлітковий вік. У дітей тонка зубна емаль, тому вплив ультразвуком під забороною.

Якщо призначається ультразвукова чистка зубів, протипоказання мають і вагітні жінки. Особливо заборонена процедура в першому семестрі, так як хвилі впливають на обмінні процеси.

Якщо рекомендована ультразвукова чистка зубів, показання та протипоказання повинен виявляти лікар. Він обов’язково збирає анамнез, щоб дізнатися, чи немає заборон для проведення процедури.

Як роблять ультразвукову чистку зубів?

Щоб зрозуміти, як роблять ультразвукову чистку зубів, досить ознайомитися з алгоритмом дій фахівця.

Процедура включає наступні етапи:

  1. Видалення м’яких і твердих відкладень з зубної поверхні Скайлером. Довжину хвиль лікар підбирає в кожному випадку індивідуально.
  2. Очищення зубного каменю вздовж лінії ясен.
  3. Видалення відкладень з пародонтальних кишень. Для цього шийку зуба обережно оголюють за допомогою спеціального інструменту.
  4. Далі зуби чистять за допомогою системи Air-Flow, щоб видалити дрібні частинки з пір емалі.
  5. Щоб зробити поверхню зубів гладкою і рівною, її полірують за допомогою спеціальних паст, щіточок та гумових насадок. Полірування дозволяє віддалити появу зубного каменю.

Чистка ультразвуком зубів завершується нанесенням фтормісткої пасти. Основне її призначення — зміцнення зубної емалі.

Якщо вам цікаво, скільки по часу роблять ультразвукову чистку зубів, процедура зазвичай триває близько години. Точний час залежить від кількості відкладень і їх твердості. М’який наліт видаляється простіше і швидше.

Ультразвукова чистка зубів: боляче чи ні? Відгуки пацієнтів

У сучасній стоматології вельми популярна ультразвукова чистка зубів. Відгуки про процедуру можна легко знайти на форумах і спеціалізованих сайтах. Більшість людей відзначають високу ефективність, так як результати процедури видно відразу після відвідування стоматологічного кабінету.

Якщо запланована ультразвукова чистка зубів, боляче чи ні під час процедури, можна дізнатися заздалегідь з відгуків інших людей. Видалення відкладень ультразвуком безболісне, так як хвилі не впливають на емаль. Хоча іноді пацієнт відчуває дискомфорт або хворобливі відчуття при підвищеній чутливості зубної емалі.

Для вирішення цієї проблеми може використовуватися анестезія або лікар підбирає інший спосіб чищення зубів. Неприємні відчуття можуть виникати і при пошкодженні м’яких тканин. Це можливо тільки в разі, якщо чистить зуби недосвідчений лікар.

Якщо вам складно вирішити, чи потрібна чистка зубів ультразвуком, відгуки пацієнтів допоможуть прийняти остаточне рішення. Крім цього, необхідна попередня консультація фахівця. Після огляду та збору анамнезу лікар допоможе підібрати ефективний метод чищення зубів.