Синус-ліфтинг

Синус-ліфтинг

Синус-ліфтинг. Нарощуємо кісткову тканину

Втрата зубів і бажання зберегти гарну посмішку все частіше викликають необхідність застосовувати імплантацію різних ортопедичних конструкцій.

Синус-ліфтинг — це операція кісткової трансплантації, яка виконується в області гайморової пазухи для проведення надійної установки зубного імплантату.

Тривала відсутність зуба після його втрати, спадкова особливість кісткової тканини або утворення кісти виключають можливість первинного закріплення імплантату в стоншеній стінці верхньої щелепи.

Синус-ліфтинг є підготовчою до імплантації процедурою, його метою є збільшення товщини і маси кістки верхньої щелепи під її повітряною пазухою.

Далі ми докладно розглянемо види синус-ліфтингу (відкритий синус-ліфтинг і закритий синус-ліфтинг), показання та протипоказання до операції та що говорять про процедуру відгуки пацієнтів.

Що таке синус-ліфтинг

Розсічення ясна і стінки гайморової пазухи, підняття її слизової і заповнення простору, що утворився остеогенною тканиною — ось що таке синус-ліфтинг, або аугментація синуса.

Нормальною товщиною кістки в зоні корінних зубів вважається значення більше 10 мм, при зменшенні його нижче 8 мм пацієнтові показано проведення кісткової пластики.

Зменшення товщини дна гайморової пазухи в проекції молярів і премолярів перешкоджає закріпленню різьблення ортопедичної конструкції.

Слід уточнити, що у більшості пацієнтів перед імплантацією доводиться виконувати синус-ліфтинг. Що це дає хворому? В першу чергу, впевненість в надійності і довговічності встановленої конструкції, в другу — кардинальне зниження ризику ускладнень.

Роль синус-ліфтингу в стоматології

Синус-ліфтинг в стоматології відноситься до розряду незамінних підготовчих процедур і, будучи етапом імплантації, застосовується у більшості пацієнтів.

Нагадаємо! Стінка гайморової пазухи виявляється тонкою більш ніж у 60% клієнтів, які звернулися за допомогою.

Вікова втрата кістки, ослаблення щелепи після тривалої відсутності зуба і вроджені особливості розвитку синусів змушують часто використовувати синус-ліфтинг. Стоматологія сьогодні має широкі можливості для збільшення товщини нижньої стінки пазухи при будь-якому ступені стоншування.

Показання і протипоказання для синус-ліфтингу

У яких же конкретно випадках повинен застосовуватися синус-ліфтинг? Показання для проведення такого втручання включають стани, що викликають недолік кісткової тканини в області розташування коренів корінних зубів.

Ось неповний перелік обставин, коли потрібен синус-ліфтинг:

  • вроджена тонкість нижньої стінки верхньощелепної пазухи
  • давня втрата зуба і відповідно тривала його відсутність
  • довгострокове застосування знімних зубних протезів
  • захворювання кісткової тканини

Єдиним об’єктивним і достовірним критерієм призначення кісткової трансплантації є дані рентгенограми і 3d сканування щелепи.

Якщо на рентгенограмі товщина нижньої стінки гайморового синуса становить менше 8 мм, для успішної установки імплантату повинен застосовуватися синус-ліфтинг.

Показаннями для проведення закритої маніпуляції вважають товщину кістки 8-4 мм, при більшому дефіциті кістки використовується повноцінна відкрита операція.

Відзначимо, що не всім пацієнтам є можливість запропонувати синус-ліфтинг.

Протипоказання до операції включають:

  • наявність гострого гаймориту або загострення хронічного
  • важкі аутоімунні захворювання
  • порушення згортання крові
  • інфекційні процеси в ротовій порожнині

При проблемах, пов’язаних зі складними станами, першочерговим завданням є їх усунення, після чого і проводиться синус-ліфтинг. Протипоказання в кожному випадку бувають абсолютними або відносними і тільки детальна оцінка загальної картини може визначити правильну стратегію лікування.

Техніка проведення синус-ліфтингу

При неможливості первинного закріплення імплантату, необхідною терапевтичною опцією обирається відкритий або закритий синус-ліфтинг, техніка якого в обох випадках полягає в додаванні остеогенного матеріалу для зміцнення кісткової тканини.

Після місцевого знеболювання тим чи іншим способом стоматолог проводить доступ до нижньої стінки гайморової синуса.

Частина кістки між порожниною пазухи і альвеолою щелепи є місцем майбутнього закріплення різьби імпланта.

Кісткова пластинка мобілізується (робиться рухомою) і вкрай акуратно піднімається так, щоб не травмувати ніжну слизову пазухи. P>

М’які тканини синуса стають дахом отриманої порожнини, а утворений порожній простір заповнюється кістковим трансплантатом. Найчастіше для цієї процедури використовується власна тканина пацієнта, безболісно отримується з сусідніх або віддалених ділянок. P>

Ясна надійно зашиваються, після чого починається процес формування нової кісткової тканини. P>

Закритий синус-ліфтинг

Закритий синус-ліфтинг є малоінвазивною формою кісткової пластики.

Такий синус-ліфтинг, відгуки про який свідчать про швидше відновлення і комфортність процедури, показаний пацієнтам з незначним витонченням дна гайморової пазухи.

При великому дефіциті кістки можливий лише відкритий синус-ліфтинг, закритий же проводиться при товщині стінки більше 4, а частіше 6мм.

Перевагою цієї процедури є відсутність додаткових розрізів і травм кістки, можливість одночасної кісткової пластики і імплантації ортопедичної конструкції.

Закритий синус-ліфтинг проводиться через уже сформований на дні альвеоли ложе для імплантата, він менш травматичний і неприємний.

Проте, така операція проводиться в умовах обмеженого огляду і неможлива при значному дефіциті товщини щелепи.

Точна діагностика на сучасних апаратах, наявність мікрохірургічної техніки, великий досвід лікаря здатні кілька розширювати показання для закритого синус-ліфтингу. Відгуки пацієнтів про процедуру свідчать на користь більш частого застосування малоінвазивних методик.

Відкритий синус-ліфтинг

Відкритий синус-ліфтинг — повноцінне стоматологічне втручання для надійного збільшення кісткової маси в області розташування імплантата.

У випадках, коли безсилий закритий синус-ліфтинг, відкритий метод дарує можливість наростити товщину стінки синуса з мінімально можливими зусиллями і обсягами розрізів.

Відкритий синус-ліфтинг проводиться через додаткове віконце в стінці гайморової пазухи, такий доступ забезпечує чудовий огляд і контрольованість процедури.

Звичайно, дещо більша хірургічна травматизація обумовлює певний дискомфорт в ранньому відновлювальному періоді та й сама реабілітація триває трохи довше.

Проте, у вагомої частки пацієнтів присутні такі особливості кісткової тканини, які не дозволяють застосувати щось, крім відкритого синус-ліфтингу. Відгуки клієнтів після такого втручання кажуть лише про невеликий післяопераційний дискомфорт і мінімальні обмеження в ранньому періоді відновлення.

Можливі ускладнення після операції. Чому важливо дотримуватися рекомендацій лікаря

Як і будь-яке інше втручання, в мінімальному відсотку випадків операція синус-ліфтингу може ускладнюватися у пацієнта гострою інфекцією ротової порожнини, поганим загоєнням хірургічної рани або неповною перебудовою кістки.

Операція синус-ліфтингу є методикою хірургічного лікування і для неї є типовим збереження помірного болю і набряку в перші 2-5 діб після процедури.

Повне формування нової кістки триває більше півроку і весь цей час потрібно дотримуватися озвучених доктором рекомендацій.

Варто розуміти, що синус-ліфтинг — це операція, успіх якої залежить не тільки від кваліфікації хірурга, але і від дотримання його приписів в післяопераційному періоді.