Професійне чищення зубів системою AirFlow

Професійне чищення зубів системою AirFlow

Професійне чищення зубів системою AirFlow

Популярною серед пацієнтів стоматологічних клінік стала професійна чистка зубів AirFlow. Позбутися від нальоту у важкодоступних місцях звичайною щіткою неможливо. І навіть якщо людина приділяє достатньо уваги догляду за ротовою порожниною, можуть з’явитися відкладення, які призводять до розвитку карієсу і запалення ясен.

Попередити подібні проблеми дозволяє чистка зубів AirFlow. І хоча суть методу досить проста, процедура відрізняється високою ефективністю. Чищення зубів AirFlow може проводитися в якості профілактики або при наявності відкладень на зубній емалі.

AirFlow — що це …

Нерідко стоматологи рекомендують пацієнтам чистку зубів методів AirFlow. Що це таке знають не всі пацієнти, тому питання актуальне для багатьох людей.

AirFlow — це сучасний, простий, але ефективний метод чищення зубів, застосовуваний стоматологами. Його суть полягає у використанні повітряно-водної суміші з частинками абразивів, яка подається під великим тиском.

Як абразив застосовується харчова сода або кальцій. При подачі під тиском абразивні частинки сприяють очищенню нальоту і зубного каменю з зубів. Відокремлені частки змиваються водою.

Водний струмінь з абразивом легко проникає навіть у важкодоступні місця, тому вдається ефективно очистити зуби з різних сторін. Тиск струменя фахівець може регулювати в більшу або меншу сторону в залежності від особливості розташування зубів, кількості і твердості нальоту.

Показання та протипоказання для чищення зубів методом AirFlow

Як і будь-які стоматологічні процедури, чистка зубів AirFlow має свої показання.

Система AirFlow може застосовуватися в наступних випадках:

 • пацієнт носить брекети або інші ортодонтичні конструкції
 • через відкладення на зубах з’явився неприємний запах з рота
 • з’явився твердий зубний камінь
 • при неправильному прикусі, коли неможливо забезпечити якісний догляд за зубами
 • при наявності протезів

Стоматологи рекомендують проводити процедуру 1-2 рази на рік з метою попередження розвитку карієсу і захворювань ясен, для профілактики пародонтозу. Існують для методики і протипоказання.

Система AirFlow не може використовуватися для чищення зубів при наявності наступних проблем зі здоров’ям:

 • бронхіальна астма, бронхіт
 • запальні процеси в області ясен
 • підвищена чутливість зубної емалі
 • алергія на соду або цитрусові

Чищення зубів AirFlow не рекомендована жінкам в період вагітності і лактації.

Плюси і мінуси чистки AirFlow

Якщо важлива якісна гігієна порожнини рота, AirFlow здатний забезпечити професійний догляд за зубами.

Процедура затребувана, тому що налічує чимало переваг:

 • займає мінімум часу і не вимагає спеціальної підготовки
 • видалення нальоту безболісне, анестезія не застосовується (винятком можуть бути тільки випадки підвищеної чутливості зубної емалі)
 • ефективне видалення нальоту і відкладень в важкодоступних місцях
 • позбавлення від неприємного запаху з ротової порожнини
 • доступна вартість процедури
 • можливість освітлення емалі на 1-2 тони за рахунок видалення пігментних плям
 • не ушкоджуються ясна, якщо процедуру проводить досвідчений лікар

Чистка AirFlow має і деякі недоліки. Вона не завжди справляється з видаленням застарілих твердих відкладень, особливо якщо вони присутні у великій кількості. В такому випадку рекомендований ультразвук або інші методи. Якщо застосовується AirFlow, чистка зубів не відбілює емаль, а тільки робить її світлішою за рахунок видалення пігментних плям.

Як проводиться чистка зубів апаратом AirFlow?

Якщо заплановано видалення м’якого і твердого нальоту з поверхні зубів за допомогою AirFlow, методика проведення має на увазі проведення кількох послідовних етапів. Сама процедура зазвичай триває 30-60 хвилин в залежності від кількості відкладень і їх твердості.

Якщо застосовується AirFlow, методика проведення процедури буде наступною:

 1. Лікар готує пацієнта. Спеціальними накладками захищає слизові на внутрішніх сторонах щік і яснах. Встановлює стоматологічний слюновідсос, який буде відкачувати рідину і частинки зубного каменю, абразив.
 2. Далі включається апарат AirFlow. Лікар обробляє кожен зуб окремо по порядку, при цьому приділяє особливу увагу важкодоступним місцям. Головка апарату направляється так, щоб абразив не попадав на ясна і інші м’які тканини.
 3. Після обробки проводиться полірування спеціальними щітками і полірувальними пастами. Цей етап допомагає позбутися від дрібних частинок зубного каменю і зробити зуби гладкими.
 4. Коли апарат AirFlow вимикається, проводиться останній етап — нанесення спеціального лаку на зубну емаль. Засіб з фтором зміцнює емаль і запобігає появі нового зубного каменю протягом тривалого часу.

Після того, як проведена зубна чистка AirFlow, пацієнту необхідно дотримуватися кількох простих правил, які допомагають попередити потемніння емалі і появі нових відкладень. Важливо приділяти належну увагу гігієні ротової порожнини і кілька днів відмовитися від вживання продуктів, які можуть пофарбувати емаль.

Відгуки про професійне чищення зубів

Якщо ви роздумуєте про те, чи потрібна вам професійна чистка зубів AirFlow, відгуки пацієнтів допоможуть вам прийняти остаточне рішення. Більшість людей відзначають, що процедура ефективна і безболісна.

Іноді пацієнти стверджують, що після чистки ушкодилася емаль і відкладення стали з’являтися навіть швидше. Подібні твердження є доказом того, що чистка була виконана з порушенням технології. Наприклад, лікар не покрив зубну емаль спеціальним лаком.

Досить часто в стоматологічній практиці використовується професійна чистка зубів AirFlow. Відгуки пацієнтів в більшості випадків тільки позитивні. Головне, вибрати досвідченого лікаря і хорошу клініку, щоб не шкодувати про наслідки.

Переваги проведення професійного чищення зубів системою AirFlow в Києві в клініці Кловадент

Якщо вас зацікавив метод AirFlow, чистка зубів в Києві на інноваційному обладнанні проводиться в клініці Кловадент. У нас працюють кваліфіковані лікарі з великим практичним досвідом, які зможуть підібрати правильні налаштування для кожного пацієнта.

Професійне чищення зубів AirFlow в нашій клініці надається за прийнятною ціною. Тому забезпечити якісний догляд за ротовою порожниною може кожна людина. При сильних відкладеннях лікар може запропонувати поєднання методики з ультразвуком.

Якщо рекомендований AirFlow, чистка зубів в Києві в нашій клініці доступна у зручний для вас час. Записатися на консультацію можна прямо зараз через онлайн-форму або по телефону.