Пластика вуздечки верхньої губи та язика

Пластика вуздечки верхньої губи та язика

Пластика вуздечки верхньої губи та язика

Вуздечка верхньої, нижньої губи та язика забезпечує їх з’єднання з тканинами пародонту і розвиток функцій смоктання, ковтання, мови, жування. У випадках, якщо вона коротка, перераховані здатності порушуються. Виправити ситуацію допоможе пластика вуздечки верхньої губи і язика. Операція виконується дітям відразу після народження, а також в подальшому в разі виявлення проблеми, в тому числі і у дорослих.

Пластика вуздечки язика або губ виконується різними методами. Останнім часом все частіше використовується лазер. Пластика вуздечки верхньої губи таким методом дозволяє досягти швидкого відновлення і попередити кровотечу. Це малотравматичний та ефективний спосіб корекції. У клініці Кловадент також виконується пластика вуздечки язика і губ з використання сучасних методик.

Що означає пластика вуздечки губи?

Пластика вуздечки губи – це мініоперація, спрямована на урізання анатомічної структури. Виконується вона стоматологом-хірургом. У дитячому віці таку проблему рекомендується усувати якомога раніше, щоб виключити проблеми з смоктанням, ковтанням. Своєчасно проведена пластика вуздечки язика дозволяє уникнути неправильного росту зубів, запалення тканин пародонта, розлади мовної функції.

В яких випадках необхідна пластика вуздечки нижньої губи?

Подібна аномалія діагностується нечасто, але вимагає обов’язкового лікування. Пластика вуздечки нижньої губи дозволяє уникнути багатьох стоматологічних проблем. Зокрема, попередити розвиток карієсу, захворювань пародонту.

Пластика вуздечки нижньої губи у дорослих і дітей виконується малоінвазивними методами. Загоєння рани відбувається природним шляхом під впливом слини і мікрофлори порожнини рота. Чи потрібна пластика вуздечки нижньої губи може визначити лікар після огляду пацієнта.

Пластика вуздечки язика у дітей і дорослих

Операція пластика вуздечки язика дозволяє відновити її нормальне кріплення і уникнути порушення функцій вимови, жування, ковтання. У нормі вона знаходиться в середній частині мови, її розмір варіює в межах 2,7-3 см.

Якщо присутній коротка вуздечка мови, пластика використовується для її відновлення і корекції розташування. Така операція виконується в будь-якому віці. Однак, якщо говорити про новонароджених, то маніпуляцію варто виконати відразу ж.

Пластика вуздечки язика у дітей необхідна в таких випадках:

 • кінчик язика прикріплений до дна рота, що обмежує його рухливість
 • мова приймає форму жолоба, видаючи характерний звук
 • проблеми з ковтанням
 • порушення функції смоктання у грудничка
 • швидка втома рота при жуванні
 • зсув передньої групи зубів назад
 • проблеми з дихальною функцією
 • викривлення посмішки

Визначити таку аномалію у дітей батьки можуть навіть самостійно. Для цього достатньо попросити дитину торкнутися кінчиком язика верхнього неба. У нормі це вдається виконати без будь-яких складнощів. Якщо ж торкнутися неможливо або присутній біль, можливо, потрібно пластика вуздечки язика. У дітей для корекції використовуються малоінвазивні методи, зокрема, розсічення лазером або хірургічний спосіб.

Пластика вуздечки язика у дорослих виконується такими ж методами. Відсутність своєчасної корекції призводить до ряду стоматологічних захворювань. Коротка вуздечка сприяє постійному відтягування ясен і оголення коренів зубів.

В якому віці краще робити операцію? Основні критерії:

 • якщо у дитини порушена функція смоктання, корекція виконується відразу ж
 • у дітей оптимальним періодом вважається 5-6 років, коли відбувається заміна молочних зубів на постійні
 • в інших випадках вікових обмежень немає

Пластика вуздечки язика виконується такими способами:

 • хірургічний – інвазивна процедура, виконується під місцевою анестезією, має на увазі накладення швів
 • лазерний – малоінвазивний метод корекції, який виконується без накладення швів і забезпечує швидке відновлення

Яким методом виконувати корекцію залежить від побажань пацієнта, а також можливих протипоказань до конкретної процедури.

Переваги проведення пластики вуздечки язика лазером

У сучасній стоматології все частіше проводиться пластика вуздечки язика лазером. Така методика відрізняється малоінвазивністю та безкровністю, дозволяє досягти швидкого загоєння і уникнути дискомфорту.

Пластика вуздечки верхньої губи лазером може виконуватися в будь-якому віці.

Даний метод корекції володіє такими перевагами:

 • швидкість — процедура займає кілька хвилин
 • безкровність — лазер не тільки розсікає тканини, але і відразу ж запаює кровоносні судини, виключивши ризик кровотечі
 • безпека — лазер має виражений антисепептіческій ефект і сприяє загибелі будь-яких мікроорганізмів
 • відсутність необхідності в накладенні швів, що значно прискорює процес загоєння
 • доступність, можливість використовувати у дітей і дорослих

Пластика вуздечки язика лазером має на увазі вплив тільки на тканини в місці їх розсічення і випалювання зайвих структур. Це робить процедуру безпечною і знижує ризик ускладнень.

Виконати пластику вуздечки губ або язика ви можете в клініці Кловадент за розумною ціною із застосуванням інноваційних методів корекції.