Неправильний прикус

Неправильний прикус

Чим загрожує неправильний прикус?

За статистикою, тільки 18% населення має рівний зубний ряд.

Якщо прикус неправильний, існує ризик не тільки розвитку патологій зубів, але і порушень з боку внутрішніх органів людини. Сьогодні все ще мало хто знає про шкоду такого стану для загального здоров’я, а тому не поспішають до ортодонта.

Чим загрожує неправильний прикус? Він може привести до порушення функцій травного тракту, головного мозку навіть постави людини. Наслідки, якщо прикус неправильний, можуть проявлятися у вигляді постійних головних болей. У цьому випадку досить виправити проблему, щоб позбутися від супутніх симптомів і попередити розвиток ускладнень в подальшому.

Неправильний прикус: наслідки для здоров’я зубів

Перш за все наслідки неправильного прикусу будуть присутні з боку зубів. У пацієнтів з такою проблемою спостерігається нерівномірний розподіл навантаження на зуби і тканини пародонту, що і призводить до наслідків.

Якщо у пацієнта сформувався неправильний прикус, наслідки можуть бути наступними:

  • рецесія ясен — оголення кореня зуба через надмірне навантаження на окремі ділянки пародонту
  • карієс — при порушенні прикусу нерідко очищення деяких зубів ускладненим, що призводить до скупчення нальоту, бактерій і подальшого руйнування коронки
  • пародонтоз — супроводжується надмірною рухливістю зубів і оголенням їх коренів, спостерігається практично у всіх пацієнтів після 30-40 років при відсутності своєчасного лікування
  • порушення функцій скронево-нижньощелепного суглоба внаслідок підвищеного навантаження на нього — як результат, з’являється клацання, біль в жувальних м’язах, може розвинутися запалення

Якщо присутній неправильний прикус, наслідки можуть полягати також в появі ранніх ознак старіння. Відбувається це внаслідок стоншування зубів, їх зміщення, що призводить до появи зморшок, западання губ і щік.

Шкода неправильного прикусу для роботи шлунково-кишкового тракту

Шлунково-кишковий тракт теж піддається підвищеному навантаженню, якщо неправильний прикус не виправити вчасно. Через нерівномірне навантаження на жувальний апарат їжа не подрібнюється належним чином і потрапляє в шлунок шматками. Це призводить до її більш тривалого перетравлювання, бродінню, порушення всмоктування поживних речовин, що в свою чергу дуже шкідливо для загального стану здоров’я людини.

Шкода неправильного прикусу для шлунково-кишкового тракту присутня також при ускладненому чищенню зубів. На їх поверхні накопичується наліт і хвороботворні бактерії, які можуть потрапляти в органи травлення і викликати порушення їх функцій, а також інфекційні процеси.

Якщо неправильний прикус не лікувати, ви рано чи пізно зіткнетеся з цими наслідками. Тому відкладати візит до ортодонта не варто.

Чим небезпечний неправильний прикус для кровопостачання голови?

Багато хто навіть не підозрює, чим небезпечний неправильний прикус для кровообігу і як ці дві системи пов’язані. Важливо відзначити, що верхня щелепа припиняє рости в 14 років, тоді як нижня завершує формування тільки до 19-21 року.

При неправильному прикусі головка верхньо-нижньощелепного суглоба зміщується і чинить тиск на область, в якій сконцентровані нервові закінчення і кровоносні судини.

Як результат, неправильний прикус небезпечний частими головними болями і навіть мігренню.

Також може спостерігатися спазм мімічних м’язів.

Как неправильный прикус влияет на осанку человека?

Важно отметить, как неправильный прикус влияет на здоровье человека и его осанку. Ученые доказали, что тройничный нерв, связанный с жевательным аппаратом, взаимодействует с вестибулярными ядрами, обеспечивающими правильное положение тела в пространстве.

Как результат, аномальное формирование прикуса ведет к нарушению этой связи, а значит способствует расстройству вестибулярной функции, осанки и походки.

Зная, как неправильный прикус влияет на человека, стоит тщательно следить за состоянием зубочелюстного аппарата и своевременно устранять появившиеся аномалии.

Что делать и как исправить неправильный прикус?

Столкнувшись с подобной проблемой, пациенты часто задают вопрос: как исправить неправильный прикус и восстановить нормальное положение зубного ряда? Ответить на него может только квалифицированный врач-ортодонт после выполнения осмотра.

Чтобы исправить неправильный прикус, используются специальные конструкции съемного и несъемного типа.

К первым относятся:

  • трейнеры
  • пластинки
  • капы

Они предназначены для ношения в ночное время. Помогают избавиться от вредных привычек у детей, которые способствуют неправильному формированию прикуса (к примеру, сосание пальцев, закусывание языка и пр.), а также помогают скорректировать незначительные дефекты.

Также исправить неправильный прикус можно специальными брекет-системами.
Это несъемные конструкции, которые фиксируются на зубах и способствуют их выравниванию. Подходят для установки как во взрослом, так и в детском возрасте. Позволяют исправить даже выраженное искривление зубов.

Что делать, если неправильный прикус уже сформировался, может определить только врач после обследования пациента и установки степени запущенности патологии. Длительность ортодонтического лечения зависит от выраженности искривления зубов. В тяжелых случаях может потребоваться несколько лет.

Если у Вас есть необходимость исправить прикус и восстановить эстетический вид вашей улыбки, обращайтесь в клинику Кловадент. Мы подберем индивидуальное лечение и поможем вам быстро достичь желаемого результата.

Записаться на консультацию вы можете по телефону или на сайте.