Навіщо робити рентген зубів?

Навіщо робити рентген зубів?

Навіщо робити рентген зубів?

Рентген зубів — це діагностичне дослідження, яке виконується за допомогою радіаційного опромінення.

Рентген-діагностика зубів давно застосовується в стоматології. Кісткові тканини контрастно виділяються на знімках, можна чітко побачити і осередки запалень. Цей вид дослідження дозволяє визначити приховані патології, встановити розташування зубів або інші анатомічні особливості щелепи.

Рентген-діагностика зубів застосуються в наступних випадках:

  • карієс
  • пародонтит
  • переломи, тріщини та інші пошкодження зубного кореня
  • періодонтит
  • кісти, пухлини або інші утворення
  • запальні процеси, абсцеси
  • патології зубного суглоба
  • неправильний прикус

Необхідність зробити рентген може виникнути при лікуванні і видаленні зубів, імплантації.

Роль 3D-рентгена зубів

3D рентген зубів, або комп’ютерна томографія, дозволяє отримати тривимірний знімок верхньої та нижньої щелепи. Найчастіше цей вид рентгенологічного дослідження застосовується при щелепно-лицьових операціях, наприклад, при необхідності проведення синус-ліфтингу або перед імплантацією.

Застосування сучасного обладнання дозволяє знизити опромінення, але при цьому отримати максимально точну інформацію про стан кісткової тканини, розташуванні зубів і гайморових пазух, наявності вогнищ запалення або новоутворень. Отримання детальної інформації дає можливість підібрати найбільш ефективне лікування.

Як часто можна робити рентген зубів?

Одним з найактуальніших питань серед пацієнтів є — скільки разів можна робити рентген зубів? Рекомендовано проводити обстеження не частіше 7 раз на рік, хоча частота процедури залежить від застосовуваної технології, особливостей наявних патологій та інших проблем.

Знаючи, як часто можна робити рентген зубів, лікарі зазвичай враховують цю інформацію. Якщо ви вирішили змінити фахівця, зовсім необов’язково робити нові знімки. Досить показати ті, які були зроблені раніше. При необхідності їх можна запросити в клініці, де ви проходили лікування. Намагайтеся не перевищувати рекомендовану кількість досліджень, якщо вже знаєте, скільки разів можна робити рентген зубів. Хоча варто відзначити, що сучасне обладнання несе мінімальні ризики для здоров’я і робить дослідження безпечним.

Чи шкідливий рентген зубів?

Нерідко пацієнтів цікавить питання безпеки. Оскільки радіаційне опромінення асоціюється з небезпекою для здоров’я, питання шкідливий рентген для зубів і всього організму, є актуальні. При виготовленні рентгенівських знімків в стоматології використовується мінімальне опромінення, яке не здатне зашкодити організму людини.

Згідно з санітарними нормами, рівень опромінення в рік не повинен перевищувати 1 м3в. Це означає, що можна зробити до сотні знімків в залежності від використовуваної технології. Через мінімальне опромінення стає зрозуміло, чи шкідливий рентген зубів для вашого здоров’я. Винятком є випадки, коли порушені правила проведення обстеження (не дотримуються норми безпеки).

Чи можна робити рентген зубів при вагітності?

Майбутніх мам цікавить, чи можна робити рентген зубів при вагітності. Важливо знати, що на ранніх термінах процедура категорично протипоказана, хоча можуть бути і виключення. У цей період у дитини формуються всі важливі органи і системи. Навіть мінімальне опромінення може стати причиною розвитку серйозних патологій і пороків. В останньому триместрі діагностика дозволена до застосування, хоча деякі фахівці при можливості рекомендують утриматися від неї.

Іноді роблять рентген зубів при вагітності незалежно від терміну, якщо потрібне термінове лікування. Лікар в кожному індивідуальному випадку визначає ризики від захворювання для мами і можливу небезпеку для малюка. Вагітним обов’язково потрібно лікувати зуби, оскільки зараження крові може вплинути на розвиток дитини та її виношування.

Де зробити якісний рентген зубів в Києві?

Рентген зубів в Києві роблять в кожній стоматологічній клініці, хоча використовуване обладнання може сильно відрізнятися, як і якість знімків. А ось 3D рентген зубів в Києві доступний не в кожній стоматології.

Швидко і якісно зробити рентген зубів в Києві ви можете в клініці «Кловадент». Ми використовуємо сучасне обладнання з мінімальною дозою опромінення, тому процедура інформативна і безпечна для вашого здоров’я.

Ціна на рентген зубів в Києві

На послугу рентген зубів, ціни можуть відрізнятися в залежності від використовуваної технології і клініки. Якщо потрібно 3Д рентген зубів, приходьте в Кловадент — ціна процедури доступна, а якість і професіоналізм знаходяться на вищому рівні.