Навіщо потрібен гнатолог?

Навіщо потрібен гнатолог?

Навіщо потрібен гнатолог?

Гнатолог — фахівець, який усуває проблеми, викликані дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба, а також патології зубів у верхній і нижній щелепі.

Сучасна гнатологія нерозривно пов’язана з функціональної діагностикою, а методи, які розробив Славічек, до сих пір застосовуються в практичній медицині.

Якщо у вас спостерігаються проблеми з СНЩС, і вам потрібен стоматолог-гнатолог, звернутися за допомогою можна в нашу клініку в Києві. Наші висококваліфіковані стоматологи, застосовуючи знання австрійської школи VieSID, будуть раді допомогти вам з цією патологією.

Що таке гнатологія, і що лікує гнатолог?

Гнатологія — це один з розділів стоматології, який розглядає питання будови, особливостей функціонування, а також патологічних станів СНЩС.

Велике значення займає вивчення питання про взаємозв’язок структури і функцій органів і тканин в області зубощелепної системи.

Гнатолог — це фахівець, який розглядає такі проблеми:

  1. Локалізовані в скронево-нижньощелепному суглобі і викликані його дисфункцією, а також зміщенням його диска.
  2. Визначення правильного центрального співвідношення щелеп, що відрізняються від звичної патологічної оклюзії.
  3. Визначення альвеолярної висоти. Дана відстань визначають між кістковим альвеолярним гребенем на верхній і нижній щелепі.
  4. Планування і здійснення міорелаксаціонної терапії за допомогою сплінтів або роз’єднуючих кап. Це пояснюється пред’явленням скарг у відповідь на роботу мімічних і жувальних м’язів, що супроводжуються відчуттям защемлення постійного або періодичного характеру.
  5. Відновлення коректного ведення нижньої щелепи (руху нижнього зубного ряду в різні боки). Гнатологія дозволяє відтворити роз’єднання між іклами і різцями.
  6. Відтворення анатомічної жувальної поверхні зубів. Гнатологія відновлює ефективне і щадне жування при бруксизмі або генералізованій стертості.

Гнатологія в стоматології: основні завдання

Гнатологія в стоматології є однією з невід’ємних складових, необхідних для вирішення основних проблем з СНЩС. Стоматолог враховує гнатологічні правила при лікуванні зубів, їх пломбування або установці протезів. Це пояснюється необхідністю відновлення прикусу і підтримки його функціональної активності.

При цьому лікар-гнатології вирішує і більш складні проблеми, які турбують пацієнтів.

Основні завдання гнатології полягають в наступному:

  • усунення спазмів м’язів або зв’язкового апарату
  • відновлення роботи скронево-нижньощелепного суглоба
  • виявлення патологічного взаємозв’язку з іншими органами і системами.

Сучасна гнатологія: використання концепції Р. Славічека

Сучасна гнатологія є однією з найдинамічніших галузей в медицині. В її основі лежить міждисциплінарна стоматологія з комплексним підходом і врахуванням нюансів будови і функціонування в зубощелепній системі.

Для одужання пацієнта гнатолог працює спільно з ортодонтами, хірургами, ортопедами або іншими фахівцями. Комплексне вирішення проблеми за допомогою лікарів різного профілю дозволяє виключити недостатню діагностику.

У сучасній медицині широко використовується гнатологія і функціональна діагностика. Комплексне застосування дозволяє швидко усунути різні захворювання зубощелепної системи.

Основоположником даного розділу медицини є Р. Славічек. Наука вивчає різні фізіологічні та патологічні стани, які включає гнатологія. Славічек при цьому приділяв особливу увагу контактам зубних поверхонь на верхній і нижній щелепі. Порушення контакту призводить до відколів, швидкого стирання емалі або порушення кераміки.

Усуненням цих проблеми займається сучасна гнатологія. Славічек вніс серйозний вклад в розвиток цієї галузі і сприяв її розвитку. Завдяки цьому пацієнти мають можливість звертатися до вузьких спеціалістів, проводити якісне лікування патологій скронево-нижньощелепного суглоба.

Де знайти кваліфікованого гнатолога в Києві?

Лікар-гнатолог відноситься до числа вузьких фахівців. Звернення до нього можливо в відділеннях щелепно-лицевої хірургії або в приватних клініках. Якщо вам потрібен гнатолог, Київ пропонує звернутися в стоматологічну клініку Кловадент. Тут ви отримаєте кваліфіковану допомогу фахівця і індивідуальне рішення вашої проблеми.

Лікар-гнатолог в Києві в нашій клініці допоможе усунути проблеми зубощелепної системи із застосуванням сучасних методів діагностики і лікування. Ми маємо в своєму розпорядженні інноваційне обладнання і досвідчених фахівців. Вас порадують комфортні умови в клініці і розумна цінова політика. Для запису на прийом в Кловадент телефонуйте або залишайте заявку на сайті.