Методи зняття зубних відкладень

Методи зняття зубних відкладень

Методи зняття зубних відкладень

Зняття зубних відкладень в стоматологічних клініках є затребуваною послугою, так як з подібною проблемою стикаються багато пацієнтів.

Якщо потрібно зняття зубних відкладень, методи можуть бути різними, хоча їх принцип зазвичай побудований на механічному впливі. Важливо проводити зняття зубних відкладень своєчасно, щоб попередити появу інших захворювань ротової порожнини.

Зняття зубних відкладень — це …

Зняття зубних відкладень — це стоматологічна процедура, під час якої з поверхні зубів забирається м’який і твердий наліт.

Існує думка, що камінь на зубах утворюється тільки у людей, які погано стежать за гігієною ротової порожнини, але це не так. З’явитися відкладення можуть і у людини, яка регулярно чистить зуби і використовує ополіскувач. Проблема найбільш часто проявляється в важкодоступних місцях.

Щоб прибрати зубні відкладення, на них механічно впливають різними способами. Існують і хімічні методи, але застосовуються вони рідко через високий ризик отримання опіків і інших побічних дій.

Навіщо видаляти тверді зубні відкладення?

Стоматологи рекомендують не відкладати видалення твердих зубних відкладень. Професійне чищення є хорошою профілактикою розвитку різних патологій ротової порожнини.

При правильному догляді камінь утворюється в ясенних кишенях та інших важкодоступних місцях. Необхідно відразу зняти зубні відкладення, щоб попередити гінгівіт, пародонтит і інші запальні процеси м’яких тканин.

Якщо видалення твердих зубних відкладень відкладати на потім, камінь буде проникати глибше до кореня, що призведе до кровоточивості ясен і навіть розхитування зубів. Ігнорування проблеми може призвести до втрати зубів.

Якщо вчасно зняти зубні відкладення, вдасться вирішити кілька проблем:

 • позбутися від неприємного запаху з рота
 • попередити каріозну поразка зубів
 • зупинити запальні процеси в яснах
 • прибрати пігментні плями, які впливають на естетичність посмішки

Різні методики зняття зубних відкладень: переваги і недоліки

Для видалення відкладень на зубах найчастіше використовуються такі методики:

 • AirFlow
 • ультразвук
 • ручний спосіб

Кожен метод має свої особливості. Наприклад, найбільш ефективним варіантом вважається ультразвук, але він має ряд протипоказань. Ручний спосіб може бути травматичним, а AirFlow — пошкодити емаль.

Хоча практично всі способи мають і свої переваги:

 • мінімальний час на процедуру
 • відсутність спеціальної підготовки
 • безболісність
 • ефективність
 • універсальність (можуть використовуватися для жувальних і передніх зубів)

Якщо необхідно зняття зубних відкладень, методика повинна підбиратися в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта.

Зняття зубних відкладень методом AirFlow

Великою популярністю серед пацієнтів стоматологічних клінік користується зняття зубних відкладень методом AirFlow. Так називається процедура видалення нальоту з зубів за допомогою водно-абразивної суміші, яка подається під великим тиском. Інтенсивність тиску виставляє лікар під час процедури в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта.

Зняття зубних відкладень апаратом AirFlow дозволяє позбутися від пігментних плям і висвітлити емаль на 1-2 тони. Важливою перевагою методу є те, що тонкий струмінь під тиском легко проникає в будь-які важкодоступні місця. Процедура безболісна і практично не має обмежень. Абразив на поверхні емалі може залишати непомітні мікротріщини. Для вирішення проблеми проводиться полірування за допомогою спеціальних паст.

Зняття зубних відкладень AirFlow не підходить тільки для боротьби із застарілими зубними каменями. У подібних випадках доктор застосовує комбінований метод, як правило, додатково використовує ультразвук.

Видалення зубних відкладень ультразвуком

Однією з найсучасніших і ефективних методик вважається зняття зубних відкладень ультразвуком. Для процедури застосовується спеціальне пристосування, яке носить назву скейлера. На його кінчику генеруються ультразвукові хвилі різної частоти і довжини. Параметри хвиль доктор підбирає в кожному випадку індивідуально.

Видалення зубних відкладень ультразвуком відрізняється високою ефективністю. Ультразвукові хвилі успішно справляються з м’яким і твердим нальотом. Вони розпушують твердий камінь, після чого він легко видаляється. Так як ультразвукові хвилі не впливають на емаль, процедура безболісна, хоча має свої протипоказання.

Видалення зубних відкладень ультразвуком часто комбінується з методом AirFlow. Так вдається досягти найкращого результату. проведення полірування після процедури дозволяє попередити утворення нового зубного каменю.

Зняття відкладень ручним способом

І хоча перераховані вище методи відрізняються високою ефективністю, зняття зубних відкладень ручним способом залишається затребуваним. Процедура проводиться за допомогою скейлера. Інструмент може мати різну форму і призначення. Різноманітність інструментів дозволяє провести процедуру ефективно і без травматизму, хоча це прямо залежить від навичок лікаря.

Зняття зубних відкладень скейлером не має протипоказань, тому його використовують, якщо ультразвукова методика під забороною.

Зняття зубних відкладень ручним способом також ефективно застосовується у випадках, коли необхідно прибрати камінь з ясенних кишень. Вартість послуги доступна пацієнтам з різним рівнем доходу. Зняття зубних відкладень скейлером може застосовуватися в комплексі з іншими методиками.

Позбутися від зубних відкладень за допомогою сучасних методів ви можете в стоматологічній клініці «Кловадент». Кваліфіковані фахівці допоможуть відновити вашу білосніжну усмішку!