Лінгвальні брекет-системи
Особливості лінгвальної брекет-системи
Лінгвальна брекет-система — досить незвичайна конструкція, що дозволяє виправляти прикус абсолютно непомітно для оточуючих.
Традиційно для зміни орієнтації зуба у дорослих застосовуються не дуже естетичні зовнішні, або вестибулярні, брекети.
Навіть у найдорожчому «виконанні» вони кидаються в очі при спілкуванні і кілька змінюють уявлення про зовнішність людини, що їх носить.
Брекет-системи лінгвальні зовсім непомітні, оскільки розташовані на зворотному боці зуба. Крім того, вони мають ряд суто медичних переваг.
Показання до установки лінгвальної брекет-системи
У сучасній стоматології найчастіше застосовують традиційні (вестибулярні) системи корекції прикусу. Вони дешевші, легші в установці та дбанні, але завжди помітні при близькому спілкуванні.
Брекети лінгвальні позбавлені такої вади, вони встановлюються на внутрішню, лінгвальну поверхню зубів.
Крім очевидного естетичного ефекту лікування лінгвальними брекетами обумовлює більший контроль за становищем зубів, так як стоматолог може безперешкодно оцінити їх стан.
Як і інші ортодонтичні системи, невидимі лінгвальні брекети застосовуються при порушеннях прикусу і положення зубів.
Зворотне кріплення конструкції захищає її від поломки при травмах (наприклад, у спортсменів), а після зняття всі можливі зміни емалі розташовуються на мовній, непомітній стороні зуба.
Лінгвальні брекет-системи мають і свої недоліки.
На початку після їх установки на дейкий час порушується дикція, а саме лікування лінгвальними брекетами вимагає ретельної гігієни ротової порожнини.
Крім того, певні труднощі виникають при установці і знятті таких систем.
Лінгвальні брекети: протипоказання
Лінгвальні внутрішні брекети мають як загальмедичні, так і специфічні протипоказання до установки.
Як і будь-яке інше втручання в ротовій порожнині, установку невидимих лінгвальних брекетів не можна проводити при активній інфекції зубів і ясен, яка не лікується, наявністі гострих захворювань внутрішніх органів.
Лінгвальні брекети, протипоказання до установки яких включають недорозвинення коренів або хиткість зубів, можуть призначатися тільки з 11-12 років.
Маленька площа коронки зуба і нестандартно вузькі щелепи також ускладнюють або унеможливлюють застосування лінгвальних брекетів. Протипоказання включають також алергію на компоненти систем, важкі деформації зубного ряду або бруксизм (неконтрольований скрегіт зубами).
Як проходить установка лінгвальних брекет-систем
Грамотне планування розташування та напрямки тяги брекет-систем є запорукою якісного лікування.
Саме на попередньому етапі розробляється форма конструкції, яка потім тільки незначно змінюється під час лікування.
Досвід роботи з великою різноманітністю деформацій і розуміння принципів міждисциплінарної стоматології допомогли нам виробити точний комплекс необхідних обстежень.
Всі порушення індивідуальні і тільки різнопланова оцінка порушень здатна допомогти у виборі методики дієвої допомоги.
Стандартний, панорамний або тривимірний рентгенівський знімок, фотофіксація положення зубів, виготовлення діагностичних гіпсових моделей і діагностика стану ВНЧ-суглоба дозволяють виготовити брекети, які найбільш ефективно працюють в конкретному випадку.
Безпосередньо процес установки також вимагає високого професіоналізму і якості апаратури.
Для того щоб встановити лінгвальні брекети, поверхню зубів потрібно ретельно підготувати.
- Першим етапом проводиться лікування навіть самих незначних проявів карієсу і пародонтозу, виконується професійна чистка зубів, пломбування порожнин.
Установка брекет-системи є досить складним і тривалим заходом, і в залежності від стану зубів і складу конструкції може займати 1-3 години. - До очищеної емалі спеціальним медичним клеєм кріпляться тонкі пластинки з замочками або пазами. До них і приєднується основний лікувальний елемент — гнучка дуга з пам’яттю форми, яка починає м’яко штовхати зуби в необхідному напрямку.
На цьому установка лінгвальних брекетів вважається завершеною, і до закінчення лікування пацієнту слід в призначені терміни приходити на повторний прийом для корекції і апаратної чистки.
Важливо розуміти, що описана система не є ідеальною, лінгвальні брекети мають плюси і мінуси.
Плюси і мінуси лінгвальних брекетів
Далеко не при всіх деформаціях зубного ряду допустимі лінгвальні брекети. Мінуси їх включають деяку складність установки і корекції, малий вплив на виражені зміни положення зуба, а також відносно високу вартість конструкцій.
Крім того, описані системи скорочують обсяг ротової порожнини, можуть травмувати язик або міняти дикцію в перші дні або тижні після установки.
Також будь-які брекети вимагають посиленого догляду за здоров’ям зубів.
Головною перевагою є приховане кріплення лінгвальних брекетів. Плюси розташування на мовній стороні зуба очевидні при великій увазі до своєї зовнішності, заняттях контактними єдиноборствами або активного публічного життя.
Приховані конструкції не відволікають увагу співрозмовника при спілкуванні, непомітні лінгвальні брекети і на фото.
Результати установки лінгвальних брекетів: фото до і після
Якщо кращим методом корекції прикусу обрані лінгвальні брекети, до і після процедури обов’язково проводиться детальне обстеження. У Klovadent для цього застосовуються інноваційні 3D сканери, рентген-апарати та спеціальні пристрої для об’єктивної оцінки стану зубів.
Бажаним, звичайно, при лікуванні лінгвальними брекетами буде фото до і після курсу терапії.
Саме порівнявши свою знайдену у ортодонта здорову усмішку з вихідним станом ротової порожнини, пацієнти висловлюють своє найбільше захоплення.