Лікування гінгівіту у дітей

Лікування гінгівіту у дітей

Лікування гінгівіту у дітей

Гінгівіт у дітей зустрічається в різному віці. З ним мають справу і немовлята, і підлітки. Гінгівіт у дітей може протікати по-різному, але в будь-якому випадку він доставляє дитині дискомфорт, тому що супроводжується хворобливістю і іншими неприємними симптомами.

Зазвичай застосовується комплексне лікування гінгівіту у дітей. В такому випадку вдається перемогти причини хвороби і попередити її рецидиви. Самостійне лікування гінгівіту у дітей неприпустимо, так як воно може привести до появи серйозних ускладнень.

Що таке гінгівіт?

Батьків цікавить, що таке гінгівіт у дітей, так як багатьом доводиться мати справу з захворюванням в реальному житті.

Гінгівітом називається запалення ясен, викликане внутрішніми і зовнішніми чинниками.

Виявити захворювання батьки зазвичай можуть при яскраво виражених симптомах. Якщо обидві патології супроводжуються слабовираженою клінічною картиною, виявити її може тільки лікар при огляді.

Класифікація гінгівіту у дітей

До поширених захворювань відноситься гінгівіт у дітей, класифікація якого має на увазі кілька видів залежно від причини патології та особливостей її протікання.

Основні види хвороби:

 1. Катаральна форма. Найчастіше проявляється при прорізуванні зубів або наявності стоматологічних захворювань інфекційного характеру. Головні симптоми — сильна кровоточивість і болючість ясен, яка посилюється при механічному або температурному впливі.
 2. Виразковий гінгівіт. Розвивається після катаральної форми. Симптоми посилюються, з’являється гнилий запах з рота.
 3. Гіпертрофічний гінгівіт у дітей супроводжується хронічним запаленням і поділом клітин тканин ясен. Іноді ясна частково закривають зуби.
 4. Атрофічна форма. Зазвичай розвивається на тлі неправильного ортодонтичного лікування. Особливістю захворювання є те, що оголюються корені зубів. Це може супроводжуватися гіперчутливістю.

Як розпізнати гінгівіт: симптоми захворювання

Нескладно виявити гінгівіт у дітей, симптоми зазвичай проявляються гостро. Визначити захворювання можна за такими ознаками:

 • набряклість ясен
 • кровоточивість ясен, особливо при чищенні зубів
 • болючість
 • сильне почервоніння
 • синюшність м’яких тканин (спостерігається не завжди)

Симптоми гінгівіту у дітей практично завжди доповнюються і неприємним запахом з рота, який присутній навіть при регулярному чищенні зубів. Причиною неприємного запаху служать шкідливі бактерії. Маленькі діти проявляють занепокоєння, примхливість, відмовляються від їжі. Іноді трохи піднімається температура тіла.

Якщо помічені симптоми гінгівіту у дітей, необхідно відразу звернутися до лікаря. Якщо ігнорувати патологію або намагатися впоратися з нею за допомогою народних засобів, захворювання може перейти в хронічну форму, і тому буде складніше піддаватися лікуванню. До того ж можуть виникнути і різні ускладнення, наприклад, поширення запального процесу на слизову ротової порожнини.

Причини гінгівіту у дітей

Якщо виявлений гінгівіт у дітей, причини зазвичай криються в м’якому зубному нальоті і твердих відкладеннях на зубах, які є гарним живильним середовищем для шкідливих бактерій. Вони і провокують запалення ясен.

Причини гінгівіту у дітей часто пов’язані зі зниженням імунітету на тлі вірусних захворювань, нестачі вітамінів, неправильного харчування або інших чинників. Організм просто втрачає здатність протистояти шкідливим бактеріям.

До провокуючих факторів варто віднести:

 • неправильна гігієна ротової порожнини (або її відсутність)
 • неправильний прикус, скупченість зубів, що ускладнює видалення нальоту
 • травми ясен зубною щіткою або іншими предметами
 • отримання опіків при прийомі гарячої їжі
 • карієс
 • неякісно виконане пломбування
 • прорізування або зміна зубів

Причини гінгівіту у дітей підліткового віку часто пов’язані з гормональними збоями.

Гінгівіт у дітей: методи лікування

Якщо діагностовано дитячий гінгівіт, лікування проводиться в кілька етапів:

 1. Видалення зубного нальоту. Спочатку необхідно усунути основну причину патології. Добре для цих цілей підходить ультразвук, але спосіб видалення зубного нальоту і каменю підбирає доктор в кожному випадку індивідуально.
 2. Лікування карієсу. Якщо є каріозні поразки зубів, необхідно запломбувати всі пошкоджені зуби. Іноді зуби покривають фтором або проводиться сріблення, щоб зупинити процес поширення карієсу.
 3. Протизапальна терапія. Для зняття запалення, усунення набряків, болю та інших симптомів, рекомендовані полоскання з антисептиками, застосування спеціальних протизапальних гелів і мазей. Для полоскання також можуть застосовуватися відвари лікарських трав (ромашки, шавлії та ін.).

Якщо неправильним прикусом викликаний гінгівіт у дітей, лікування може включати його виправлення (застосування брекет-системи). Іноді може знадобитися пластика вуздечки, якщо відхилення від норми провокує формування неправі льного прикусу і сприяє розвитку запалення ясен.

Якщо виявлено дитячий гінгівіт, лікування не варто відкладати. Необхідно відразу звернутися до лікаря, який підбере комплекс ефективних заходів для усунення патології.

Переваги лікування дитячого гінгівіту в клініці Кловадент

Лікування дитячого гінгівіту в клініці «Кловадент» проводять кваліфіковані лікарі-стоматологи. Вони вміють привернути до себе дитину і створити для неї комфортну атмосферу. Ми використовуємо сучасні методики та препарати для ефективної боротьби з запальними процесами і при цьому пропонуємо прийнятні ціни.