Лікування бруксизма у дорослих і дітей

Лікування бруксизма у дорослих і дітей

Лікування бруксизма у дорослих і дітей

Головною ознакою розвитку бруксизма є нічний скрегіт зубами. Страждають подібним станом як дорослі, так і діти. Визначити наявність патології і призначити правильне лікування бруксизма може тільки лікар-гнатолог після ретельного обстеження пацієнта.

Лікування бруксизма у дітей і дорослих залежить від причини його виникнення.

У деяких випадках при розвитку скреготу зубами у дитини спеціальна терапія не потрібна.

Лікування бруксизма у дорослих може включати носіння капи, прийом медикаментів, масаж, виправлення прикусу. Які методи використовувати залежить від пускового механізму, що сприяв розвитку патологічного стану.

Як визначити бруксизм: діагностика порушень

Для досвідченого гнатолога виявлення патології не складає труднощів. Як визначити бруксизм? Постановка діагнозу відбувається на основі присутніх скарг на нічний скрегіт зубами, а також результатів об’єктивного огляду. Про бруксизм говорять стирання зубних поверхонь, відколи, тріщини та інші ознаки.

Також пацієнтам виготовляється індивідуальна капа на основі зліпка щелепи. Її пацієнт встановлює на ніч, а вранці передає на вивчення фахівцеві. Таким чином вдається визначити, на які зуби припадає максимальне навантаження.

Додатково можуть використовуватися такі методи діагностики:

  • електроміографія
  • полісомнографія

Перелік необхідних діагностичних процедур визначається індивідуально.

Чим і як лікувати бруксизм: методи лікування

Тільки після обстеження пацієнта лікар може точно сказати, як лікувати бруксизм. При розробці терапевтичної схеми обов’язково враховується причина розвитку такого стану. Якщо лікувальні заходи будуть спрямовані тільки на відновлення здоров’я зубів, це дозволить досягти лише тимчасового результату, проте нічний скрегіт буде далі турбувати пацієнта.

Чим лікувати бруксизм? Тактика залежить від фактора, який призводить до спазму жувальної мускулатури і виникнення скреготу зубами.

Якщо діагностовано бруксизм, методи лікування можуть бути наступними:

  1. Медикаментозна терапія. Спрямована на усунення спазму жувальних м’язів і їх розслаблення. Пацієнтам призначаються спазмолітики, засоби із заспокійливим ефектом. Також показаний прийом препаратів з магнієм і кальцієм, які необхідні для нормальної роботи м’язів.
  2. Стоматологічне лікування. Проводиться у випадках, коли причиною скреготу є захворювання зубів і тканин пародонту. Може виконуватися корекція прикусу, заміна імплантів, відновлення зубного ряду, виготовлятися спеціальні захисні капи.
  3. Фізіотерапія. Позбутися від м’язового спазму допомагає масаж, мануальні методи, спеціальні компреси. Позитивний ефект надає остеопатія.
  4. Психотерапія. Показана пацієнтам, якщо причина скрипу зубами криється в стресах.

Як лікувати бруксизм може визначити тільки лікар після огляду пацієнта і виявлення першопричини проблеми.

Бруксизм у дитини: ефективне лікування

Багато батьків задаються питанням: як лікувати бруксизм у дитини? Тактика залежить від віку маленького пацієнта. Якщо у дитини до 6-7 років спостерігається бруксизм, лікування може не проводитися. У міру дорослішання стан, як правило, зникає самостійно.

Якщо цього не відбувається, і лікар визначає прогресуючий бруксизм, лікування підбирається з урахуванням причини його виникнення. Воно може включати медикаментозну терапію і психотерапію, стоматологічні процедури.

Як лікувати бруксизм у дорослих?

Якщо діагностується бруксизм у дорослих, лікування відкладати не можна, так як стан загрожує серйозними наслідками. Терапевтична схема розробляється з урахуванням причини нічного скреготу зубами.

Як правило, використовуються комплексні програми лікування, які складаються індивідуально для кожного хворого. Вони можуть включати прийом медикаментів для розслаблення жувальних м’язів, доповнений стоматологічними маніпуляціями, фізіопроцедурами або психотерапією. Точно сказати, як лікувати бруксизм у дорослих можливо тільки після проведення діагностичних заходів.

Використання капи від бруксизма

Часто для усунення патології використовується капа від бруксизма. Вона необхідна для захисту зубів і тканин пародонту від пошкоджень. Встановлюється капа від бруксизма в ротовій порожнині на час сну, іноді — в стресових ситуаціях.

Чи потрібна вам нічна капа від бруксизма або варто використовувати інші методи лікування патології може сказати тільки лікар. Також він допоможе правильно підібрати конструкцію.

Пройти лікування бруксизма ви можете у фахівців клініки Кловадент. Ми виконаємо точну діагностику і допоможемо зберегти здоров’я ваших зубів!