Кому необхідно бюгельне протезування?
Кому необхідно бюгельне протезування?
Бюгельне протезування — це сучасний спосіб вирішення проблеми часткової відсутності зубів. Повернути гарну посмішку і радість життя не так вже й складно. Якщо вам невідомо, що таке бюгельне протезування, подальша інформація буде цікавою та корисною.
Бюгельне протезування — це метод відновлення зубного ряду. Знімні конструкції можуть застосовуватися при втраті різців і молярів.
Назва протезів пішла від німецького слова «bugel», що означає «дуга». А все тому, що підставою конструкції служить металева дуга, яка і визначає її високу міцність, довговічність і надійність.
Якими бувають бюгельні зубні протези?
Залежно від типу кріплення бюгельні зубні протези поділяють на кілька видів:
- З кламмерами. Найпростіший і бюджетний варіант. Кріпляться до зубів за допомогою спеціальних металевих гачків. Головний їх недолік — це естетична сторона. Кріплення видно під час розмови або при посмішці, але конструкція надійна і здатна витримувати великі навантаження.
- З замочками. Цей вид протезування естетичний, так як місця кріплень залишаються невидимими. Фіксуватися конструкція може до штучних або власних зубів. У другому випадку потрібне видалення нервів з каналів, що призводить до прискореного руйнування зуба.
- Телескопічні. Такі бюгельні протези вважаються найскладнішими у виготовленні. Кріплення складається з двох частин. Один елемент кріпиться до опорного зуба, другий — зберігається на конструкції.
- Шунтуючі. Добре підходять такі конструкції для випадків, коли відсутні зуби розташовані на відстані один від одного. Мають велику кількість кламерів. Рекомендовані при розхитуванні зубів. Дозволяють попередити їх випадання.
Які бюгельні зубні протези використовувати, лікар вирішує спільно з пацієнтом в залежності від стану зубів, що залишилися і наявних проблем, а також фінансових можливостей клієнта.
Бюгельні протези — показання до застосування
Якщо лікар рекомендує бюгельні протези, показання до застосування можуть бути наступними:
- відсутність молярів і премолярів з однієї чи іншої сторони щелепи
- видалення одного або декількох зубів
- відсутність передніх зубів зверху чи знизу
- запальні захворювання пародонту
- сильна рухливість зубів, яка може стати причиною їх випадання
Якщо використовуються бюгельні протези, показання та протипоказання добре відомі всім лікарям-протезистам. Неможливо використовувати зубні конструкції при повній відсутності зубів. Протипоказаннями також є:
- психічні захворювання
- злоякісні пухлини
- алергія на метал або інші матеріали, з яких виготовлена конструкція
- оголення зубних коренів
- стоматологічні патології, при яких неможливо зафіксувати конструкцію
При наявності стоматологічних патологій протезування також не можна проводити. У такому випадку спочатку проводиться необхідне лікування. Якщо потрібно встановити бюгельні протези, показання визначаються в кожному випадку індивідуально після проведеного огляду та обстеження.
Плюси і мінуси бюгельного протезування зубів
Мають бюгельні протези переваги і недоліки. До основних плюсів варто віднести наступні моменти:
- Висока міцність. Так як в основі конструкції металева дуга, з часом вона не деформується.
- Тривалий термін служби. Можуть прослужити 5-7 років. Це рекордний термін в порівнянні з іншими видами знімних протезів.
- Зручність. Протез не закриває піднебіння, тому не порушуються смакові відчуття.
- Надійна фіксація. Завдяки продуманим механізмам фіксації, виключено випадкове випадання протеза.
- Уповільнена атрофія тканин. Протез легко витримує великі навантаження, тому знижується ризик розвитку атрофії тканин.
- Простий догляд. Не потрібно виконувати складні маніпуляції при догляді.
Вибирають бюгельне протезування зубів і за те, що немає необхідності щоночі знімати протез. При цьому ризик розвитку стоматологічних захворювань зведений до мінімуму.
І хоча список переваг значний, бюгельне протезування зубів має і недоліки. Головний мінус в тому, що вони не можуть використовуватися при повній адентії і алергії на метал. До інших недоліків варто віднести наступне:
- Системи на кламмерах помітні при розмові або посмішці. Це може викликати у людини певні комплекси.
- Системи на мікрозамках характеризуються естетичністю, але коштують на порядок дорожче.
- У деяких пацієнтів присутній тривалий період адаптації. Вони не можуть довго звикнути до сторонньої конструкції в роті.
Якщо обрані бюгельні протези, плюси і мінуси повинні оцінюватися об’єктивно. Хоча список переваг значно довший.
Скільки коштує бюгельне протезування в Києві?
Якщо вас цікавить, скільки коштує бюгельне протезування, необхідно знати, що ціна залежить від декількох факторів, хоча ключову роль в ціноутворенні відіграє тип кріплення. Якщо вами вибрано бюгельне протезування, ціни можуть сильно відрізнятися в різних клініках.
Якщо потрібні бюгельні протези в Києві, звертайтеся в стоматологічну клініку «Кловадент». Ми готові запропонувати послуги досвідчених фахівців за ціною якісної послуги. Дізнатися, скільки коштує бюгельне пртезування, ви зможете після первинної консультації у фахівця.
Записатися на прийом ви можете по телефону або за допомогою онлайн-форми.