Керамічні брекети: вирівнюємо зуби ефективно

Керамічні брекети: вирівнюємо зуби ефективно

Керамічні брекети: вирівнюємо зуби ефективно

Керамічна брекет-система — це можливість для пацієнтів мати рівні зуби і красиву посмішку, позбутися від неправильного прикусу, наявність якого може відображатися не тільки на естетичності зовнішнього вигляду, але і функціональності внутрішніх органів.

Деяких пацієнтів цікавить, що таке керамічні брекети і чим вони відрізняються від класичних металевих конструкцій.

Керамічні брекети — це ортодонтична конструкція, яка використовується для вирівнювання зубного ряду. Для їх виготовлення застосовується оксид алюмінію, тому пластинки можуть бути прозорими або білими і на зубах вони практично непомітні.

Керамічна брекет-система може бути лігатурною або безлігатурною. У першому випадку конструкція має спеціальні лігатури. Їх основне призначення — утримання дуги, попередження її випадкового зісковзування зі скоб.

Безлігатурні системи мають спеціальні кліпси, які дозволяють легко і швидко змінювати положення дуги. Тип системи підбирає лікар залежно від особливостей викривлення зубів.

Показання до використання керамічних брекетів

Якщо необхідно встановити керамічні брекети, показання можуть бути наступними:

 • порушення прикусу
 • викривлення зубного ряду
 • аномалії розміщення окремих зубів
 • виправлення дефектів дикції, викликаних неправильним прикусом

Брекети керамічні мають і протипоказання, наприклад, захворювання пародонту. Їх відсутність визначає лікар на етапі обстеження. При необхідності може провести лікування або підібрати іншу методику рішення наявної проблеми.

Плюси керамічних брекетів

Системи з кераміки для виправлення прикусу користуються великою популярністю серед пацієнтів.

Ось основні плюси керамічних брекетів:

 1. Естетичність. У порівнянні з металевими системами вони менш помітні, тому людина не відчуває комплексів.
 2. Мінімум травматизму. Кераміка не травмує ясна і інші м’які тканини. До того ж матеріал не пошкоджує зубну емаль.
 3. Гіпоалергенність. Матеріал не викликає алергічних реакцій. Може застосовуватися навіть для пацієнтів з підвищеною чутливістю.
 4. Зручність. Менше викликають дискомфорту. Пацієнт швидше звикає до брекетів.

Якщо обрані керамічні брекети, переваги вдасться оцінити в процесі носіння. І хоча зупиняють вибір на них через естетичнысть, вони не поступаються за ефективністю класичним системам, виготовленим з металу, дозволяють позбутися від неправильного прикусу незалежно від складності проблеми з розташуванням зубів.

Мінуси керамічних брекетів

І хоча багатьма перевагами володіють керамічні брекети, мінуси у них також є. Головні недоліки:

 1. Крихкість матеріалу. При недотриманні правил догляду кераміка може лопнути або розбитися.
 2. Здатність до фарбування. Матеріал легко забарвлюється від кави, соків та інших напоїв і продуктів харчування з природними або штучними барвниками. В процесі носіння колір брекетів може сильно змінитися.
 3. Необхідність більш тривалого носіння. Зазвичай брекет-системи з кераміки потрібно носити на 2-4 місяці довше, хоча тривалість лікування визначається лікарем в індивідуальному порядку.
 4. Більш висока вартість. Цей недолік повністю компенсується естетичністю і іншими перевагами.

Об’єктивно оцінивши плюси і мінуси керамічних брекетів, пацієнтам вдається прийняти остаточне рішення. Варто відзначити, що при дотриманні простих правил по догляду, з недоліками не доведеться стикатися.

Етапи установки керамічних брекетів

Якщо прийнято рішення поставити керамічні брекети, спочатку потрібно пройти наступні етапи:

 • первинний огляд у фахівця
 • обстеження (рентгенівські знімки, комп’ютерна томографія, інші дослідження)
 • санація ротової порожнини (видалення зубного каменю, лікування всіх вогнищ запалення і карієсу)

Установка керамічних брекетів виконується не відразу. На основі отриманих результатів обстеження лікаря потрібно підібрати тип системи і при необхідності скласти лікування. Для кожного пацієнта брекет-системи підганяються індивідуально, так як кожна людина має свої анатомічні особливості.

Установка керамічних брекетів зазвичай триває 2-3 години. Лікар прикріпляє кожен елемент за допомогою спеціального клею, а після стягує їх металевою дугою. Спеціаліст обов’язково дає рекомендації по догляду та повідомляє, коли необхідно прийти на наступний огляд для регулювання брекет-системи. Тривалість лікування залежить від викривленості зубного ряду і анатомічних особливостей.

Догляд за керамічними брекетами

Якщо встановлені керамічні брекети, догляд за ротовою порожниною повинен бути особливо ретельним, тому що збільшується ризик каріозних поразок і виникнення інших захворювань. Пов’язано це з тим, що частинки їжі легко застряють між зубами і брекетами, а вони служать хорошим середовищем для розмноження шкідливих бактерій.

Якісний догляд за керамічними брекетами неможливий без застосування спеціальної V-подібної зубної щітки. Щоб забезпечити належний догляд за керамічними брекетами, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. На період лікування варто відмовитися від вживання твердої їжі, яка може пошкодити елементи з кераміки.
 2. Не можна вживати гарячу їжу і напої. Перепад температур може стати причиною відклеювання брекетів або їх розтріскування.
 3. Бажано не вживати напої та продукти, які можуть пофарбувати ортодонтичну конструкцію, або хоча б скоротити їх кількість.
 4. Після кожного прийому їжі потрібно ретельно чистити зуби.
 5. Необхідно регулярно використовувати зубну нитку для видалення нальоту і частинок їжі з важкодоступних місць.
 6. Бажано застосовувати іригатор для чищення зубів. Він дозволяє видаляти частинки їжі з найбільш важкодоступних місць.

При дотриманні простих правил, керамічна брекет-система дозволить мати бажану красиву посмішку без неприємних наслідків.

Установки керамічних брекетів в клініці Кловадент в Києві

Якщо ви плануєте поставити керамічні брекети, ціна в Києві може сильно відрізнятися в різних клініках. Якщо вибір припав на керамічні брекети, ціна конструкції залежить від виробника системи, типу конструкції і інших параметрів.

Якщо у вас є необхідність поставити керамічні брекети, клініка «Кловадент» готова запропонувати послугу за принципом «ціна-якість». Якщо запланована установка керамічних брекетів, ціна ортодонтичного лікування в нашій клініці стане відомою після первинної консультації у стоматолога.