Гінгівопластика в Києві

Гінгівопластика в Києві

Гінгівопластика в Києві

Гінгівопластика — група стоматологічних маніпуляцій, які використовуються для відновлення краю ясен. Показання для них можуть бути різними — від естетичної корекції до усунення серйозних захворювань пародонту (рецесії ясен, гінгівіту та ін.). Якщо присутні ясенні кишені, також використовується гінгівопластика. У Києві ця процедура виконується в багатьох клініках, але ціна звичайно ж різниться.

Гінгівопластика в Києві може виконуватися хірургічним шляхом або за допомогою лазерної методики. Остання відрізняється мінімальним травматизмом і високою ефективністю. Попередньо лікар проводить обстеження, щоб виключити протипоказання і зробити процедуру безпечною.

Що таке гінгівопластика?

Гінгівопластика — це операція, за допомогою якої проводиться корекція ясенного краю. Вона ефективна, коли ясна опускаються або навпаки підводиться і оголює корінь зуба.

Гінгівопластика ясна не тільки прибирає естетичний недолік, але і допомагає позбавитися від захворювань пародонту, які спровокували проблему. Маніпуляція використовується для усунення не тільки придбаних дефектів, але і вроджених аномалій.

У стоматологічній практиці гінгівопластика ясен виконується в таких цілях:

 • видалення відкладень з ясенних кишень
 • відновлення анатомічно правильного краю ясен
 • нарощування кісткової тканини або її корекція (іноді застосовується при імплантації)

Доцільність проведення гінгівопластики визначає лікар-стоматолог індивідуально для кожного хворого.

Показання до гінгівопластики

Корекція ясен проводиться в випадках, коли співвідношення їх висоти близько окремих зубів порушено. Якщо призначається гінгівопластика, показання можуть бути різними. Це не тільки відновлення естетичної привабливості пародонту, а й усунення захворювань, які можуть привести до втрати зубів.

Коли проводиться гінгівопластика, показання можуть бути наступними:

 • ясенні кишені
 • оголення шийок окремих зубів
 • необхідність зменшити або збільшити висоту пародонтальних тканин
 • якщо у пацієнта є «посмішка акули» (видно не тільки зуби, але і ясна)

Найбільш часто призначається гінгівопластика при рецесії ясен. В цьому випадку процедура дозволяє відновити тканини і прикрити оголені шийки зубів, а разом з тим — прибрати неприємну симптоматику у вигляді кровоточивості, хворобливості і підвищеної чутливості.

Іноді призначається гінгівопластика при імплантації, коли потрібно зміцнити кісткові структури, а також відновити естетику ясен. У кожному з цих випадків вдається досягти здоров’я пародонта і красивоъ рівноъ посмішки.

Гінгівопластика: протипоказання до операції

Корекція ясен відноситься до хірургічного втручання, тому виконувати її можна далеко не всім пацієнтам. До такої процедури, як гінгівопластика, протипоказання можуть бути наступними:

 • проблеми зі згортанням крові
 • онкологічні захворювання
 • серйозні патології серцево-судинної системи
 • хвороби кісткової тканини
 • цукровий діабет
 • гострі запальні, інфекційні захворювання
 • непереносимість препаратів, які використовуються для анестезії

Якщо рекомендована гінгівопластика, протипоказання можуть полягати і в захворюваннях пародонту. Зокрема, втручання не можна виконувати при запальних процесах — стоматиті, гінгівіті та ін. В такому випадку спочатку проводиться лікування основної патології і тільки потім — корекція.

Методики виконання гінгівопластики

Якщо пацієнту потрібна корекція ясенного краю, може проводитися хірургічна або лазерна гінгівопластика. Методика підбирається лікарем індивідуально, хоча перевага віддається другому варіанту в силу його більшої безпеки і ефективності.

Лазерна гінгівопластика маэ увазі карбонізацію рани, що виключає ризик занесення інфекції. Операція проходить без крові, так як судини після розтину відразу запаюються, а відновлення відбувається набагато швидше. Гінгівопластика лазером дозволяє досягти привабливого естетичного і терапевтичного ефекту. Це нова технологія, за допомогою якої, вдається мінімізувати набряклість м’яких тканин після операції, а також уникнути накладення швів.

Гінгівопластика лазером виконується в такій послідовності:

 1. локальна анестезія — дозволяє повністю виключити дискомфорт під час процедури
 2. антисептична обробка області впливу
 3. розсічення ясенних тканин і формування клаптів
 4. кюретаж зубної емалі, кореня, шийки від нальоту і зубного каменю — важливий етап, що виключає розвиток ускладнень у вигляді запалення
 5. безпосередньо пластика — корекція форми і розміру шматків тканин, їх фіксація

При необхідності в ході операції також проводиться корекція кісткових тканин (її відновлення або пересадка).

У наступні кілька днів після процедури слід виключити вживання занадто гарячої і холодної їжі, утриматися від куріння, вживання алкоголю. Це необхідно для відновлення тканин пародонта і загоєння ран.

Де в Києві зробити гінгівопластику і за якою ціною?

Якщо вас цікавить гінгівопластика, ціна в Києві залежить від обраної клініки і типу втручання. Лазерний метод коштує дорожче, проте це цілком виправдано його ефективністю і безпекою. Виконати корекцію ясен сучасними методами в Києві ви можете в клініці «Кловадент».