Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба

Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба

Болісна патологія: дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба

Скронево-нижньощелепний суглоб є важливим анатомічним відділом, так як з’єднує нижню щелепу з черепом. У якості складових елементів виділяють головку нижньощелепної кістки, а також нижнечелюстную ямку скроневої кістки. У СНЩС з капсулою зростається диск, який розділяє порожнину на два відділи.

Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба є поширеною патологією в гнатології. Для попередження розвитку ускладнень лікування патології СНЩС необхідно проводити при появі перших симптомів захворювання.

Симптоми дисфункції СНЩС

До основних діагностичних критеріїв, на підставі яких виставляють діагноз дисфункція СНЩС, відносять:

 1. Поява звукових феноменів. До однієї з поширених скарг серед пацієнтів відносять появу клацань, що виходять з суглоба, які можуть викликатися відкриванням рота, жуванням або позіханням. У більшості випадків звук ледь чуємо пацієнтові. Рідко клацання може бути гучним, тому його чують оточуючі. Дисфункція СНЩС, симптоми які пов’язані зі звуковими ефектами, може також проявлятися хрустом, крепітацією, звуками тріпотіння.
 2. Порушення рухової активності в суглобі. Даний стан носить назву блокування або замикання щелепи. Рухи під час відкривання рота стають нерівномірними. У деяких випадках пацієнту потрібно навчитися знаходити положення, в якому суглоб буде безперешкодно відкриватися. Для цього потрібно здійснювати рухи щелепою вгору або вниз, а також в сторони.
 3. Розвиток больового синдрому. Оскільки біль може носити локальний характер, його часто плутають з шийним остеохондрозом, невралгією трійчастого нерва, отитом або артритом в скронево-нижньощелепного суглоба. Його посилення спостерігається при пальпації в зоні жувальної, скроневої, під’язикової, шийної, грудинно-ключично-соскоподібного м’яза. Біль може віддавати в зуби, вуха, лобову або потиличну область.
 4. Запаморочення.
 5. Періодично виникає шум у вухах.
 6. Фотофобія.
 7. Порушення сну з частими пробудженнями.

Дисфункція СНЩС, симптоми якої незначно виражені, може бути тривалий час не виявлена, так як пацієнти не надають значення первинним проявам.

Гнатологія і функціональна діагностика СНЩС

Гнатологія і функціональна діагностика СНЩС дозволяє оцінити його біомеханіку в нормі та патології. За допомогою додаткових досліджень вдається виявити причину, яка викликає у пацієнта різні симптоми захворювання, а також підібрати на її підставі план лікувальних заходів.

Сучасна гнатологія і функціональна діагностика СНЩС дозволяює вирішити проблеми неправильного прикусу, а також усунути деформацію зубів, що розвивається. Дисфункція СНЩС, діагностика якої в даний час ретельно розроблена, усувається за допомогою ортопедичних методів.

Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба: методи лікування

Якщо виявлена дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба, лікування починається з обмеженням фізичного навантаження на уражену область. Для цього рекомендують обмежити розмови, жування твердої їжі з включенням в раціон супів, пюре або каші рідкої консистенції.

При необхідності терапія проводиться спільно з іншими фахівцями, наприклад, стоматологом, мануальний терапевтом або вертебрологом.

Лікарська терапія застосовується для усунення або зниження вираженості больового синдрому.

Можуть призначатися такі медикаменти:

 1. Нестероїдні протизапальні засоби. Вони знижують вираженість болю, набряку і запальної реакції.
 2. Антидепресанти. Дані засоби показані пацієнтам при виражених симптомах, що супроводжуються порушенням працездатності або погіршенням сну.
 3. Засоби з седативним ефектом, які покращують якість сну і зменшують дратівливість.
 4. Ботулінотерапія. Механізм її дії спрямований на зменшення міміки і уповільнення передачі нервових імпульсів.
 5. Блокада суглоба за допомогою кортикостероїдів. При довгостроковій поточній дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба спостерігається його пошкодження, яке потребує відновлення поверхонь.

З немедикаментозних методів лікування застосовують:

 • масаж — спрямований на зниження вираженості спазму м’язових волокон
 • фізіотерапію — до найбільш ефективних методів відносять лазеротерапію, индуктотерапію, а також електрофорез з лікарськими засобами.

До стоматологічних методів лікування відносять:

 • шліфування зубів, а також пломбувального матеріалу, що порушує змикання щелеп
 • процедури протезування або перепротезування
 • для відновлення прикусу використовують брекети, ортопедичні шини та капи.

Щоб відновити скронево-нижньощелепний суглоб, лікування може бути хірургічним. Оперативні методи включають міотомію м’язових волокон, а також конділотомію головки нижньої щелепи. При виражених змінах суглобової сумки можлива артропластика.

Як підходять до лікування СНЩС в клініці Кловадент в Києві?

Якщо виявлена дисфункція СНЩС, лікування патології в клініці Кловадент проводиться фахівцями-гнатології. Лікування СНЩС в Києві виконується відповідно до сучасних технологій. Звернувшись в клініку Кловадент, лікарі усунуть порушення функцій СНЩС. Лікування буде підібрано на підставі проведеної діагностики з урахуванням можливих причин захворювання.

Щоб провести лікування СНЩС в Києві, записуйтеся в наш медичний центр. Ми допоможемо позбутися від проблеми і запобігти розвитку ускладнень.