Як виправити дистальний прикус?

Як виправити дистальний прикус?

Як виправити дистальний прикус?

Дистальний прикус — стан, при якому відбувається зміщення верхньої щелепи відносно нижньої вперед.

В цьому випадку зуби верхнього та нижнього ряду не змикаються. Як виправити дистальний прикус? Дана аномалія складно піддається лікуванню. Щоб виправити незначну деформацію, можуть використовувати брекети. Для усунення глибокого дистального прикусу проводиться операція.

Якщо у вас спостерігається подібна проблема, пропонуємо звернутися до стоматолога в клініку Кловадент. Спеціаліст проведе обстеження і визначить, як виправити дистальний прикус.

Що таке дистальний прикус?

Почувши такий діагноз, не всі пацієнти розуміють його значення. У нормі людина має ортогнатичний прикус, тобто верхній і нижній зубний ряд змикаються. Що таке дистальний прикус? Це патологічний стан, при якому верхня щелепа зміщується вперед, а нижня по відношенню до неї залишається позаду.

На розвиток аномалії вказують такі зміни:

 • сагітальна щілина — простір між зубами в напрямку спереду назад
 • верхній перший моляр розміщується попереду нижнього (в нормі — навпаки)
 • зміщення верхньої щелепи, яке вдається виявити при рентгенографії

Чому лікування дистального прикусу необхідно?

Дана патологія відноситься до ряду складних стоматологічних діагнозів. Саме тому відкладати лікування дистального прикусу не можна. Звернутися за допомогою до лікаря слід якомога раніше.

Якщо не провести своєчасне лікування дистального прикусу, це може привести до таких наслідків:

 • проблеми із зовнішністю, непропорційні риси обличчя
 • порушення дикції
 • складності з жуванням їжі і, як результат, розлад функцій шлунково-кишкового тракту
 • нерівномірний розподіл навантаження на зуби, що може привести до їх стирання і адентії
 • патології скронево-нижньощелепного суглоба — запалення, клацання

Якщо у пацієнта присутній дистальний прикус, лікування інших патологій також може бути ускладнене. Зокрема, це стосується протезування, так як підібрати конструкції в цьому випадку важко. До того ж вони будуть швидше виходити з ладу.

Дистальний прикус: методи виправлення

Методи корекції залежать від ступеня деформації і віку пацієнта. Якщо у дитини виявлено дистальний прикус, виправлення проводиться за допомогою формувачів прикусу і вестибулярних пластин. Також можлива корекція брекет-системами, але тільки при легкому зміщенні верхньої щелепи.

Якщо лікар діагностує глибокий дистальний прикус, виправлення можливе тільки хірургічним шляхом. Такий же підхід використовується і при деформації у дітей після заміни молочних зубів постійними, так як на цьому етапі формування кісткових елементів щелепи завершується.

Як лікувати дистальний прикус брекетами?

Ортодонтичне лікування використовується при наявності деформації на зубоальвеолярному рівні. Якщо присутній слабовиражений дистальний прикус, брекети можуть встановлюватися в будь-якому віці. При вираженому зсуві верхньої щелепи додатково призначається видалення деяких зубів.

У випадках, коли виявлено дистальний прикус, брекети можуть бути доповнені:

 • конструкціями для стимуляції росту нижньої чи верхньої щелепи
 • знімним пластинчастим апаратом
 • піднебінними розширниками
 • преортодонтіческій трейнерами

Як лікувати дистальний прикус та чи ефективно використання брекетів лікар може визначити індивідуально.

Операція при дистальному прикусі

Найчастіше саме у дорослих діагностується глибокий дистальний прикус. Лікування вираженої деформації малоінвазійними методами є неефективним через надмірне зміщення верхньої щелепи і завершення формування кісткових структур. Для корекції може бути використаний хірургічний метод, що дозволяє повністю прибрати глибокий дистальний прикус. Лікування в цьому випадку має бути тривале, проте воно дає позитивні результати.

Якщо виявлено глибокий дистальний прикус, операція для його виправлення носить назву геніопластика.

Вона спрямована на корекцію форми підборіддя. Після її виконання лікування має на увазі носіння ортодонтичних конструкцій — ретейнерів або формувачів прикусу. Вони необхідні для закріплення результату. Додатково може призначатися гімнастика жувальних м’язів для їх адаптації під новий прикус. Якщо у пацієнта присутній виражений дистальний прикус, операція є єдиним ефективним способом корекції деформації.

Якщо у вас присутні ознаки дистального прикусу, не відкладайте звернення до стоматолога. Своєчасне виявлення проблеми дозволяє швидше від неї позбутися.

Відновити нормальний прикус і вирівняти зубний ряд вам допоможуть фахівці клініки Кловадент в Києві.