Як вибрати брекети

Як вибрати брекети

Як вибрати брекети: які краще

Багатьох пацієнтів стоматологічних клінік цікавить, які брекети краще і які брекети вибрати для отримання найшвидшого і відчутного результату.

Варто відзначити, що визначення систем ортодонтичної корекції має грунтуватися в першу чергу на результатах діагностики.

Оцінивши актуальний стан зубного ряду і ротової порожнини, доктор визначає, які брекети вибрати для ефективного впливу на виявлену деформацію.

Матеріал виготовлення та місце розташування систем часто може обиратися пацієнтом виходячи з його естетичних міркувань.

Одні конструкції будуть міцнішими і дешевшими, інші — дорожчими але красивішими, треті — зовсім непомітні сторонньому оку.

Про те, як правильно вибрати брекети, поговоримо далі.

Що таке брекет-система

Сучасна стоматологія розрізняє безліч видів порушень прикусу.

Крім очевидного естетичного недоліку, зміни правильності зубного ряду викликають аномалії м’язового тонусу, пошкодження зубної емалі і навіть головні болі.

Найбільш ефективним і безпечним методом корекції прикусу є установка брекетів. Але що таке брекет-система?

Для впливу на розташування зубів до них за допомогою спеціальної суміші кріпляться маленькі пластинки. Основним елементів конструкції є дуга з пам’яттю форми, яка повільно, але наполегливо рухає коронки зубів в звороному напрямку. Вона утримується в пластинках на зубах спеціальними замками або кільцями.

Існує багато різновидів описаних систем, але які брекети краще ставити, залежить як від медичних показань, так і від фінансових можливостей пацієнта.

Які бувають брекети

Все про те, які бувають брекети, обов’язково розповість стоматолог на первинному діагностичному прийомі.

Пацієнт завжди інформується про всі види брекетів, які краще, а які зовсім не рекомендовані при виявленій деформації.

Сучасні виробники пропонують металеві, керамічні, пластикові, сапфірові системи, лігатурні і безлігатурні, традиційні і приховані системи їх установки.

Кожному клієнту буде корисно знати, які бувають брекети, адже це допоможе індивідуально підібрати найкраще за ціною і якістю рішення.

Види брекетів по розташуванню на зубах

По розташуванню на зубах прийнято виділяти вестибулярні і лінгвальні брекети.

Види їх кріплення впливають на візуальне сприйняття систем і мало різняться по ефективності.

Традиційним місцем кріплення систем корекції прикусу є передня, або зовнішня сторона зуба. Так звані вестибулярні системи встановлюються у переважній більшості пацієнтів.

Лінгвальні види брекетів зовсім непомітні з боку, проте їх застосування пов’язане з деякими труднощами.

Крім труднощів при установці і догляді, лінгвальні системи зменшують обсяг ротової порожнини. Спочатку після кріплення вони викликають відчутний дискомфорт при розмові і вживанні їжі.

Види брекет систем в залежності від матеріалу виготовлення

Залежно від матеріалу виготовлення розрізняють металеві, пластикові, керамічні та сапфірові види брекет-систем.

Традиційні конструкції з металевих сплавів відрізняються великою надійністю і низькою ціною. Їх дія легко контролюється і зміщення зубів проходить досить швидко.

До недоліків металевих брекетів можна віднести не зовсім естетичний зовнішній вигляд і нерідке виникнення корозії.

До недавнього часу практично всім пацієнтам встановлювали металеві брекет-системи. Види конструкцій, виготовлених з інших матеріалів, з розвитком виробництва і стоматологічної техніки стали застосовуватися все частіше.

Виготовлені з сапфіра прозорі брекети практично непомітні, виглядають стильно і приємно. Вони міцні, надійні, але дорогі. Їх вартість поки залишається високою серед всіх видів брекет-систем.

Злегка поступаються за міцністю сапфіровим пластикові та керамічні системи. Основною перевагою таких брекетів є прийнятна ціна і непомітний зовнішній вигляд.

Види брекетів на зуби щодо зв’язування дуги з самими брекетами

За типом кріплення направляючої дуги розрізняють лігатурні та самолігуючі види брекетів на зуби.

В лігатурних брекетах дуга з’єднується з пластинами на зубах невеликими гумовими кільцями.

Цей вид брекет системи має низку недоліків, серед яких варто виділити більший розмір конструкції і дискомфорт під час застосування, тривалість лікування і необхідність частої корекції.

Вибирають лігатурний метод в основному через доступність ціни.

Сучасним стандартом ортодонтії є самолігуючі брекети, які мають у своїй конструкції фіксатори лікувальної дуги. Вони дорожчі, менші та комфортніші лігатурних систем, необхідний ефект з їх допомогою досягається швидше.

Брекет системи: плюси і мінуси, відгуки пацієнтів

Серед різних методів корекції прикусу найбільш безпечними і ефективними є, звичайно, брекет-системи. Плюси і мінуси цих ортопедичних конструкцій давно відомі всім стоматологам, вони забезпечують високу ступінь контролю і швидкість досягнення результату.

При використанні різних брекет систем відгуки відповідно можуть відрізнятися.

Елітні сапфірові самолігуючі брекети, плюси і мінуси яких найбільш врівноважені і приємні, звичайно, відрізняються максимальними естетичними і лікувальними характеристиками.

У той же час металеві конструкції при обмеженому бюджеті надають не менший терапевтичний ефект.

В будь-якому разі, перевага повинна віддаватися саме рекомендованим стоматологам брекет систем. Відгуки клієнтів після курсу лікування говорять про хорошу переносимість абсолютно всіх типів конструкцій.

Важливим є і те, де краще ставити брекети.

Де краще ставити брекети? Чому важливий правильний вибір

Правильний аналіз вихідного стану зубів, установка і динамічна корекція систем можливі не у всіх стоматологічних клініках.

Де ж краще поставити брекети, щоб тривалість лікування була мінімальною, а результат — хорошим?

Klovadent володіє новітніми апаратами для аналізу прикусу і тонусу м’язів, чутливими рентген-пристроми і 3-Д сканером, у нас представлені абсолютно всі сучасні системи для корекції прикусу.

Наші ортодонти пройшли навчання у Віденській школі міждисциплінарної стоматології, що дає їм чіткий контроль навіть над незрозумілими іншим стоматологам процесами.

Це, безсумнівно, дозволяє правильно оцінити наявну деформацію і аж до найдрібніших деталей відтворити модель для ефективного лікування.

Важливо розуміти, що фактор, де ставити брекети, безпосередньо впливає на правильність, тривалість і ефективність лікування. Робіть усвідомлений вибір!