Як прибрати щілину між зубами?

Як прибрати щілину між зубами?

Як прибрати щілину між зубами?

Діастема — стан, при якому спостерігається інтервал між передніми зубами. Її розмір варіює в межах від 1 мм до 1 см і більше. Щілина між зубами може з’явитися з різних причин. Фактором ризику є як спадковість, так і придбані аномалії.

Як прибрати щілину між зубами і чи потрібно це робити? Відповісти на це питання може тільки стоматолог після огляду пацієнта. Лікування діастеми виконується за допомогою вінірів або брекетів. Яким методом прибирати щілину лікар також визначає індивідуально в кожному клінічному випадку, з огляду на величину інтервалу і причину його виникнення.

Діастема — щілина між передніми зубами

Щілина між зубами сприймається пацієнтами по-різному. Одні вважають її родзинкою зовнішності, інші — ховають посмішку і думають, як від неї позбутися. Деякі навіть не знають, як називається щілина між зубами. В офіційній медицині такий стан носить назву діастема. Воно вимагає обов’язкової консультації фахівця, так як може призводити до небажаних наслідків.

Найчастіше діагностується щілина між передніми зубами верхнього ряду, рідше вона локалізується в нижньому ряду. Нерідко така щербинка є причиною порушення дикції, яка не піддається корекції за допомогою логопеда.

При цьому можуть спостерігатися:

  • присвистування під час розмови
  • шепелявість

Також можлива зміна рис обличчя, формування неправильного прикусу. Тривала відсутність терапії може призвести до серйозних патологій пародонту.

Варто відзначити, що діастема формується поступово.

Якщо ви виявили між передніми зубами невеликий проміжок, якого раніше не було, не відкладайте візит до лікаря, згодом щербинка може значно збільшитися.

Щілина між передніми зубами може бути двох видів:

  1. Хибна. Характерна для дітей, у яких ще присутні молочні зуби. Так як прикус не сформований, серйозне лікування не проводиться
  2. Справжня. Діагностується у дітей старше 12-15 років і дорослих. Так як прикус практично сформувався і зуби вже постійні, потрібне спеціальне лікування

За своєю формою щілина може бути таких видів:

  • трикутна — перевищує 4 мм в розмірі, формується частіше через шкідливі звичи
  • паралельна — до 4 мм, розвивається на тлі аномалій кісткових структур або низького розміщення вуздечки, не супроводжується порушенням прикусу
  • трикутна з вершиною — характерна для пацієнтів, у яких спостерігаються зайві зуби між медіальними різцями

Чому з’являються щілини між зубами?

Нерідко стоматологи чують таке питання: чому з’являються щілини між зубами і чи можна запобігти такому дефекту?

Причини діастеми можуть бути наступними:

  • невідповідність розмірів зубів і щелепи
  • дефект вуздечки губ
  • травматичне ушкодження
  • аномальне розміщення зубів в ряду внаслідок генетичних факторів
  • пародонтит

Точно визначити, чому з’являються щілини між зубами, вдається не завжди. Причиною також можуть послужити шкідливі звички. Наприклад, звичка гризти олівець. Ризик розвитку діастеми збільшується при аномалії розвитку різців.

А чи потрібно взагалі прибирати діастему?

Поява такої проблеми вимагає обов’язкової консультації стоматолога. Щоб зрозуміти, як прибрати щілину між зубами і чи потрібно це взагалі робити, лікар виконує огляд ротової порожнини, при необхідності призначає рентгенологічне дослідження.

Деякі, зіткнувшись з подібною проблемою, вважають за краще не реагувати на неї взагалі. Однак така позиція небезпечна для здоров’я.

Лише в рідкісних випадках прибирати діастему не варто. Для більшості ж пацієнтів вона може стати причиною ускладнень у вигляді серйозних захворювань зубощелепного апарату.

Такщо нехтувати своєчасним зверненням до лікаря, щоб прибрати діастему, не варто.

Варіанти лікування діастеми

Дізнавшись про свою проблему, пацієнти запитують: як прибрати щілину між передніми зубами? У кожному клінічному випадку лікування діастеми підбирається індивідуально після ретельного обстеження пацієнта.

Обов’язково враховуються такі чинники:

  • розмір щілини
  • тип вади
  • стан вуздечки над зубами
  • наявність або відсутність аномалій формування прикусу

Лікування діастеми виконується такими методами:

  • ортопедичний — постановка вінірів
  • терапевтичний — виконується нарощування зубів спеціальними пломбувальними матеріалами
  • ортодонтичний — припускає установку брекетів
  • хірургічний — виконується підрізання вуздечки над губою

Використання вінірів при діастемі

Такий спосіб корекції дефекту використовується найчастіше. Вініри при діастемі підбираються в індивідуальному порядку, враховуючи колір емалі зубів пацієнта.

Якщо виявлена ​​діастема, вініри накладаються на передні зуби таким чином, щоб перекрити щербинку. На підготовчому етапі обов’язково виконується санація ротової порожнини, фторування та полірування зубних поверхонь, обробка їх захисними складами для максимального зчеплення з пластинками.

Після установки вінірів проводиться повторне полірування зубів і видалення залишків клею. Вініри при діастемі дозволяють швидко і безболісно прибрати ваду і забезпечують привабливий естетичний результат. Однак тривале носіння таких виробів може призвести до витончення емалі.

Лікування діастеми брекетами

В порівнянні з вінірами, брекети при діастемі є більш ефективними. Вони дозволяють скорегувати дефект і одночасно забезпечити правильний прикус. Однак лікування діастеми брекетами вимагає чимало часу. Для позбавлення від щілини між зубами потрібно не менше 1 року.

Корекція може виконуватися за допомогою металевих або лінгвальних конструкцій. Останні мають більш естетичний вигляд, так як кріпляться до внутрішньої поверхні зубів. Брекети при діастемі сприяють зсуву зубів і тим самим — усунення щербинки.

Якщо у вас утворилася діастема, записуйтеся на консультацію до фахівців клініки Кловадент. Ми визначимо необхідність виконання корекції і підберемо оптимальний метод лікування.