Як працює капа для відбілювання зубів?

Як працює капа для відбілювання зубів?

Як працює капа для відбілювання зубів?

Якщо зубна емаль пожовкла, капа для відбілювання зубів допоможе повернути білосніжну усмішку. У порівнянні з професійними методами, така процедура проводиться вдома. Однак носити капу можна не тільки вдома, а й на вулиці, на роботі або в іншому місці.

Вибирають цей метод завдяки його ефективності. Капа для відбілювання дозволяє отримати голлівудську посмішку і красиві зуби. Якщо зовнішній вигляд, і, зокрема, посмішка, для вас важлива, тоді це відмінний варіант вирішення проблеми.

Капа для відбілювання добре справляється з виведенням пігментних плям різного типу і походження. Головне — правильно підібрати гель. Варто звернутися за консультацією до стоматолога, щоб уникнути можливих неприємних наслідків.

Як відбувається відбілювання зубів капою?

Останнім часом відбілювання зубів капою стало популярним, оскільки це відмінна можливість придбати білосніжну усмішку в домашніх умовах при мінімальних витратах. Важливо знати, що капа не є відбілюючим засобом. Це всього лише еластична накладка на зуби, що виконує роль резервуара, в який поміщають відбілюючий гель.

Відбілювання зубів капою відбувається в результаті хімічної реакції. У складі гелю міститься перекис водню (6-9%) або перекис карбаміду (10-15%). При попаданні на зубну емаль активна речовина сприяє виділенню кисню. В результаті цієї реакції зникають темні плями, а емаль стає білою. Після процедури може підвищуватися чутливість зубів, тому стоматологи зазвичай рекомендують додатково використовувати спеціальні склади для ремінералізації.

Відбілювання зубів капою з перекисом водню надає більш агресивну дія, ніж аналогічні засоби з карбамідом.

Щоб домогтися бажаного естетичного результату, але при цьому не нашкодити зубній емалі, перед застосуванням методики варто обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Відбілюючі капи: види

Відбілюючі капи бувають трьох видів:

 1. За умовчанням. Такі відбілюючі капи продаються в кожній аптеці. Вони мають стандартну форму і розміри. Часто при носінні викликають дискомфорт, але головний їхній плюс — доступність і низька ціна.
 2. Термопластичні. Головна особливість таких накладок полягає в тому, що вони виготовлені з матеріалу, який стає пластичним під впливом гарячої води. Можуть прийняти необхідну форму, але незручні у використанні, так як гель необхідно вводити після надягання.
 3. Індивідуальні. Такі відбілюючі капи вважаються кращим варіантом. Вони виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. Зручні в носінні, але коштують дорого.

Переваги і недоліки відбілювання зубів капами

Варто відзначити, що відбілювання зубів капами має свої плюси і мінуси.

Якщо використовується капа для відбілювання, вдасться оцінити такі переваги:

 • висока ефективність (результати видно вже через 3-4 процедури)
 • можливість проведення в домашніх умовах
 • економія часу
 • простота використання (не потрібно володіти спеціальними навичками)
 • непомітність на зубах, обумовлена прозорістю
 • демократична ціна

Відбілювання зубів капами налічує чимало і недоліків:

 • необхідність тривалого застосування (мінімум 2-3 тижні для досягнення бажаного результату)
 • виникнення роздратування слизових при видавлюванні гелю з капи
 • підвищення чутливості зубів
 • наявність ряду протипоказань
 • утруднена дикція і інші незручності при носінні

Капа для відбілювання не може використовуватися для постійного носіння, так як вона надає агресивну дію на зубну емаль. Результати процедури можуть зберігатися тривалий або нетривалий час в залежності від якості догляду за зубами, кількості вживаного кави та чаю, наявності шкідливих звичок.

Як користуватися капою для відбілювання зубів?

Якщо ви не знаєте, як користуватися капою для відбілювання зубів, варто уважно вивчити інструкцію по застосуванню. Носити капу слід після чистки зубів. Капа заповнюється спеціальним гелем, а після — надівається на зуби. Носити її потрібно кілька годин. У деяких випадках капу залишають на зубах на всю ніч. Тривалість процедури залежить від змісту активної речовини.

Під час носіння капи можна вживати їжу і напої. Від куріння, як і від кави, продуктів харчування, які можуть пофарбувати емаль, варто відмовитися на весь період лікування.

Коли завершено відбілювання зубів, капа знімається. З неї видаляються залишки гелю, після чого вона промивається в теплій воді і просушується. Потім її слід помістити в спеціальний контейнер для зберігання до наступного застосування.

Відгуки про відбілювання зубів капами

Пацієнти часто використовують відбілюючі капи для зубів, відгуки при цьому в більшості випадків позитивні. Результати процедури зазвичай стають помітними після кількох сеансів. Пацієнти часто відзначають зручність і можливість вибілювати зуби вдома, адже відвідування стоматологічного кабінету вимагає чимало часу, а часто — і коригування планів. До того ж ціна процедури низька в порівнянні з іншими методами.

Якщо ви хочете носити відбілюючі капи для зубів, спочатку проконсультуйтеся зі стоматологом. Розібратися в особливостях процедури і підібрати гель зі щадним складом вам допоможуть фахівці клініки «Кловадент».