Як доглядати за зубними протезами?

Як доглядати за зубними протезами?

Як доглядати за зубними протезами?

Догляд за зубними протезами — необхідна складова носіння штучних конструкцій. Якщо для відновлення зубного ряду стоматолог був змушений використовувати саме цей метод, по завершенню роботи поцікавтеся у фахівця про те, як правильно доглядати за зубними протезами.

Це дозволить надовго зберегти їх функціональність і уникнути неприємних наслідків у вигляді неприємного запаху з рота, запалення ясен, розвитку бактеріальної інфекції.

Догляд за зубними протезами знімного і незнімного типу відрізняється. Однак він включає обов’язкову чистку конструкції спеціальним засобом, а також правильне її зберігання. Як доглядати за зубними протезами різних видів ви можете дізнатися у свого стоматолога, а також ознайомитися з основними правилами далі в статті.

Правильний догляд за знімними зубними протезами

Якісний догляд за знімними зубними протезами забезпечує:

 • видалення нальоту з поверхні конструкції, який скупчився протягом дня
 • профілактику запалення ясен і інших захворювань пародонту
 • відновлення кровообігу в яснах
 • продовження терміну життя штучної конструкції

Також пацієнтам необхідно знати, як доглядати за знімними зубними протезами, зокрема, виконувати їх чистку і зберігання.

Чистка знімних зубних протезів

Штучні конструкції необхідно регулярно очищати від нальоту і залишків їжі. Чистка знімних зубних протезів повинна виконуватися мінімум двічі в день з використанням щітки з м’якою щетиною. Також рекомендується проводити процедуру після кожного прийому їжі, в цьому випадку процес нічим не відрізняється від звичної чистки зубів. Вранці і ввечері очищення виконують після того, як конструкція буде знята з ясен.

Чим чистити знімні зубні протези? Для цієї мети розроблені спеціальні дрібнодисперсні пасти, які можна придбати в аптеці. Також існують спеціальні дезінфікуючі засоби для чищення знімних протезів. Це розчини, призначений для замочування конструкцій на 10-20 хвилин з метою попередження утворення нальоту і бактеріальної мікрофлори.

Основні правила чистки протезів знімного типу:

 • очищати необхідно всі поверхні конструкції, приділяючи особливу увагу внутрішній частині, яка прилягає безпосередньо до ясен
 • виконувати процедуру варто вранці і ввечері, використовуючи спеціальні засоби для чищення знімних протезів
 • один раз на добу конструкцію потрібно поміщати в спеціальний розчин для нейтралізації патогенної мікрофлори і попередження утворення нальоту
 • раз в тиждень протез слід поміщати в більш концентрований дезинфікуючий розчин

Також продовжити термін служби конструкції допоможе дотримання деяких правил в харчуванні. Рекомендується обмежити або зовсім відмовитися від надмірно твердої та в’язкої їжі.

Зберігання знімних зубних протезів

На ніч штучні конструкції необхідно знімати. Тому пацієнти повинні знати, як зберігати знімні протези. Після зняття і очищення їх необхідно поміщати в ємність з водою або слабким дезинфікуючим розчином, щоб уникнути пересихання. Як зберігати знімні протези правильно і які кошти для цього використовувати докладно розповість стоматолог.

Догляд за незнімними зубними протезами

Такі конструкції постійно знаходяться в роті, а тому вимагають не менш ретельного очищення. Догляд за незнімними зубними протезами вимагає м’якої щітки, спеціальної пасти і зубної нитки. У порівнянні з чищенням знімних конструкцій, цей процес більш складний, тому що даний вид не знімається з ясен.

Підібрати засоби для догляду за зубними протезами вам допоможе стоматолог. Придбати їх можна практично в будь-якій аптеці. Додатково після очищення рекомендується використовувати розчин-іригатор. Крім ополіскування порожнини рота, такий догляд за незнімними зубними протезами забезпечить вам свіжий подих і попередить запальні процес в тканинах пародонта.

Як правильно чистити незнімні зубні протези?

Дана процедура вимагає від пацієнтів деяких навичок, проте через певний час носіння штучних конструкцій входить в звичку і не складає труднощів.

Як правильно чистити зубні протези незнімного типу? Ця процедура включає:

 • видалення залишків їжі
 • очистку всіх поверхонь конструкції, ясен і власних зубів
 • використання зубної нитки
 • ополіскування порожнини рота

Чим можна чистити зубні протези? Для цієї мети використовується щітка з м’якою щетиною і спеціальна паста.

Чистка зубних протезів незнімного типу включає дотримання таких правил:

 • виконувати якісну очистку конструкції необхідно двічі в день
 • чистка зубних протезів вимагає особливої уваги до їх внутрішньої поверхні, яка торкається ясен, і міжзубних проміжків — добре підійде однорідна щітка (йоржик) або зубна нитка
 • при чищенні зубів варто розташовувати щітку під кутом 45 градусів і виконувати рухи, що вимітають, щоб максимально видалити залишки їжі і наліт
 • при використанні щітки-йоржика і зубної нитки на них також можна нанести небагато пасти
 • на завершення очищення незнімного протеза обполосніть ротову порожнину розчином-іригатором, однак пам’ятайте, що цей засіб не може замінити вищевказану процедуру

Дотримання всіх цих рекомендацій дозволить максимально продовжити термін служби конструкції і зберегти здоров’я пародонта.

Для догляду за знімними і незнімними протезами слід використовувати неабразивні засоби, щоб уникнути порушення цілісності поверхні. Якщо на конструкції утворилися ушкодження, не варто намагатися виправити їх самостійно. В такому випадку слід відразу ж звернутися до стоматолога.

Виконати протезування будь-якої складності ви можете в клініці Кловадент. Процедуру виконують досвідчені фахівці, які володіють сучасними методами відновлення зубного ряду. Також вас порадують доступні ціни та якісне обслуговування.