Зубні імпланти: види, які краще

Зубні імпланти: види, які краще

Зубні імпланти: види, які краще

Зубні імпланти — це не просто конструкції, які імплантуються на місце втрачених зубів, це можливість повернути привабливість усмішки, і жувальну функцію. А ще зубні імплантати дозволяють позбутися від комплексів, пов’язаних з втратою зубів.

Нині в стоматології широко використовуються зубні імплантати, види цих конструкцій можуть відрізнятися за формою, матеріалу або іншим характеристикам. Різноманітність штучних зубних коренів дозволяє вирішити проблему відсутності зубів у людей з різними анатомічними та іншими особливостями. І навіть якщо уважно розглядати види зубних імплантів, які краще сказати складно, так як вони можуть відрізнятися призначенням і застосовуватися в різних ситуаціях.

Що таке імпланти зубів?

Не всім пацієнтам стоматологічних клінік відомо, що таке імпланти зубів, хоча розібратися в цьому питанні не так і складно.

Імпланти зубів — це багатокомпонентні конструкції, які складаються з таких елементів:

  1. Штифт. Виготовляється з міцного матеріалу і замінює корінь зуба.
  2. Абатмент. Є перехідною частиною між штифтом і коронкою. Виготовляється з кераміки або металу (для виготовлення тимчасового абатмента застосовується пластик).
  3. Коронка. Це верхня частина, яка замінює видиму частину штучного зуба.

Імпланти зубів влаштовані так, що коронку і абатмент можна замінити при необхідності. Існують також цільні конструкції, але вони користуються меншим попитом, так як поступаються практичністю і функціональністю. Детальніше дізнатися, що таке імпланти зубів можна у лікуючого стоматолога.

Зубні імпланти: за і проти використання

Якщо плануєте встановити зубні імплантати, за і проти зважити потрібно до процедури. Важливим позитивним моментом імплантації штучних зубних коренів є можливість відновити зубний ряд при відсутності декількох зубів або повної адентії.

Штучні зуби неможливо відрізнити від справжніх зубів, що дуже важливо при відсутності різців. На відміну від ортопедичних конструкцій зубні імплантати відчувають навантаження при жуванні, тому перешкоджають атрофії кісткової тканини.

Якщо ви хочете вставити зубні імплантати, за і проти варто оцінювати об’єктивно. Важливо пам’ятати, що імплантація — це хірургічне втручання, яке проводиться під наркозом. Відновлення зубного ряду таким способом має ряд протипоказань.

Перед процедурою обов’язково проводиться медичне обстеження, а при необхідності і лікування захворювань, які є протипоказанням для імплантації.

Плюси і мінуси зубних імплантів

Якщо лікар рекомендує встановити зубні імплантати, плюси і мінуси враховувати варто обов’язково.

До переваг можна віднести наступне:

  • відмінна естетика
  • можливість повністю відновити жувальну функцію
  • відсутність обточування сусідніх здорових зубів
  • попередження атрофії кісткової тканини
  • можливість застосування методики при частковій або повній адентії
  • тривалий термін служби (10-20 років)

Якщо складно вирішити, чи варто ставити зубні імплантати, плюси і мінуси необхідно зіставити.

Головними недоліками процедури є:

  • необхідність застосування анестезії
  • тривалість лікування (4-6 місяців за винятком одномоментної імплантації)
  • висока ціна послуги

Хоча більшість пацієнтів відзначає, що фінансові витрати повністю компенсуються зручністю конструкцій і їх тривалим терміном служби.

Види зубних імплантів

Залежно від використовуваного матеріалу виділяють такі види зубних імплантів — з титану і його сплавів, з діоксиду цирконію. Першим варіантом частіше віддають перевагу, оскільки цей матеріал міцніший і надійніший. Якщо на титан є алергія, тоді застосовується діоксид цирконію.

За формою класифікують такі види зубних імплантів:

  1. Гвинтові. Мають спеціальну різьблення. Вкручуються в кісткову тканину, як саморіз. Різьба забезпечує надійну фіксацію.
  2. Циліндричні. Виготовляються у вигляді циліндра. Утримуються в кістковій тканині за рахунок спеціального покриття, яке покращує адгезію.

Існують і імпланти, які встановлюються в окістя або слизову, тобто не імплантуються в кісткову тканину. Застосовуються вони зазвичай при атрофованій кістковій тканині.

Які зубні імплантати краще?

Однозначно сказати, які зубні імплантати краще, складно. Зазвичай пацієнти зупиняють вибір на продукції відомих виробників — Alpha Bio Tech, Nobel, Astra Tech, Straumann і ін. Їх продукція позитивно зарекомендувала себе на ринку, так як відрізняється високою якістю.

Важливо, щоб вибрані імпланти мали сертифікати, що підтверджують їх безпеку. Представлені моделі на ринку можуть відрізнятися формою, наявністю антибактеріального покриття, матеріалом виготовлення або іншими особливостями.

Не можна стверджувати, що одні імпланти краще за інших, оскільки важливо враховувати ще й індивідуальні особливості пацієнта. Хоча деякі нюанси все ж слід врахувати, наприклад, те, що конструкції з різьбленням служать довше і витримують великі навантаження.

Як вибрати зубний імплант?

Пацієнтам, які мають імплантацію, складно вирішити, який зубною імплант вибрати. Деякі люди орієнтуються на ціну та відгуки інших пацієнтів, але такий підхід до вирішення проблеми не зовсім вірний.

Вибір зубних імплантів краще довірити досвідченому фахівцеві. Він комплексно підійде до вирішення питання і обов’язково врахує ряд факторів:

  • кількість відсутніх зубів
  • стан кісткової тканини (необхідність проведення операції з нарощування)
  • наявність алергії на використовуваний матеріал
  • побажання пацієнта стосовно естетичних властивостей
  • місце імплантації і ін.

Вибір зубних імплантів — непроста справа. Поспішати з рішенням не варто, слід враховувати довгострокову перспективу. Якщо вам невідомо, як вибрати зубні імплантати, зверніться за консультацією в стоматологічну клініку «Кловадент». У нас працюють досвідчені лікарі, які нададуть вам професійну допомогу.