Чому виникає зубний камінь?

Чому виникає зубний камінь?

Чому виникає зубний камінь?

Багатьох пацієнтів стоматологічних клінік цікавить, чому виникає зубний камінь? Не менш актуальні і питання про те, чим небезпечні відкладення на зубах і як їх потрібно прибрати. Знайти всі відповіді ви зможете після того, як розберетеся в особливостях утворення зубного каменю.

Якщо при чищенні зубів ви помітили у себе симптоми освіти каменю, не зволікайте з візитом до лікаря.

Що таке зубний камінь?

Зубний камінь — це мінералізовані органічні тверді відкладення на зубах. До їх складу входять бактерії і неорганічні речовини (солі фосфору, калію та ін.).

Щоб зрозуміти, що таке зубний камінь, необхідно розібратися в особливостях його утворення. Після їжі на зубах залишаються частинки їжі, які служать хорошим середовищем для розмноження бактерій в ротовій порожнині. В результаті їх життєдіяльності на зубах утворюється м’який наліт, який легко видаляється щіткою. Якщо його не прибрати, він поступово перетворюється на зубний камінь, так як мінералізується під дією слини, в якій містяться солі мінералів.

Знаючи, що таке зубний камінь і як він з’являється, досить легко попередити його появу. Головне правило — ретельна гігієна ротової порожнини і регулярні огляди у стоматолога. Якщо ігнорувати проблему, тверді відкладення будуть розростатися, що може привести до запалення ясен і інших серйозних захворювань ротової порожнини.

Зубний камінь — причини виникнення

Якщо з’явився зубний камінь, причини найвірогідніше криються у відсутності гігієни ротової порожнини або неправильної чищенні зубів. Коли утворюється м’який наліт і відразу не видаляється, він твердне.

Є й інші причини виникнення зубного каменю:

  • часте вживання солодкої і крохмалистої м’якої їжі, яка легко прилипає до зубів
  • відсутність в раціоні твердої їжі (саме вона сприяє самоочищенню зубів)
  • порушення мінерального обміну
  • сухість у роті, викликана недостатнім утворенням слини
  • ротове дихання (слина густіє і не може добре омивати ротову порожнину)
  • постійне жування на одну сторону
  • аномальне розташування зубів, наприклад, скупченість
  • куріння (через нікотин підвищується в’язкість слини)

Якщо виявлений зубний камінь, причини можуть критися і в спробах самостійно відбілити зуби за допомогою народних засобів. Зазвичай в подібних випадках застосовуються абразивні речовини, які дряпають зубну емаль. Згодом до неї простіше прилипають частинки їжі і бактерії.

Як виявити зубний камінь: симптоми відкладень

На початковій стадії симптоми зубного каменю не виявляються. Помітити їх можна тільки по зовнішній ознаці. На зубах з’являються жовті, сірі або чорні плями. Знаходяться вони зазвичай біля ясен на верхніх молярах, з внутрішньої сторони нижніх різців, між зубами і в інших важкодоступних місцях.

Якщо наявність відкладень ігнорувати і не вживати ніяких заходів, з часом з’являться і інші симптоми зубного каменю:

  • неприємний запах з рота
  • почервоніння і запалення ясен
  • кровоточивість ясен, яка зазвичай проявляється під час чищення зубів
  • виникнення пародонтальних кишень

Якщо не лікувати зубний камінь, симптоми будуть проявлятися все більше. Відкладення будуть стрімко розростатися, проникати в простір між яснами і зубним коренем, що згодом може стати причиною розхитування зубів і навіть їх випадання.

Що робити, якщо з’являлися зубні камені?

Зрозуміти, що робити, якщо з’явився зубний камінь, досить просто. Видалити його в домашніх умовах не можна, а значить — необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого лікаря.

Зубні камені прибираються з застосуванням різних методик:

  1. Лазером. Лазерний промінь пошарово прибирає відкладення, руйнує їх на більш дрібні частинки, які вимиваються потоком води. Процедура безболісна і безпечна для пацієнта.
  2. Ультразвуком. Один з найпопулярніших методів боротьби з твердими відкладеннями на зубах. Підходить навіть для запущених випадків. Під дією ультразвукових хвиль камінь руйнується, при цьому емаль залишається неушкодженою.
  3. Air-Flow. Це унікальна спеціально розроблена технологія для боротьби з відкладеннями на зубах. Часто застосовується в комплексі з ультразвуком, особливо якщо патологія запущена. Суть методики полягає в подачі дрібного абразиву за допомогою струменя повітря під тиском. В результаті виходить шліфування, але діє техніка ощадливо, не пошкоджується емаль і не страждають ясна.

Також існує механічний спосіб очищення. Спочатку відкладення розм’якшують, а потім прибирають ручним інструментом. У сучасних стоматологічних клініках цей метод не застосовується, так як існує великий ризик пошкодження емалі.

На початкових стадіях можна використовувати професійні зубні пасти, хоча вони не завжди здатні впоратися з поставленим завданням. Вони більше підходять для профілактики утворення каменю і попередження рецидивів.

Не варто видаляти зубні камені содою, лимонною кислотою і іншими народними засобами, так як зростає ризик пошкодження емалі. В результаті відкладення будуть розростатися швидше, адже бактерії добре пристають до шорсткою поверхні зубів. Можуть з’явитися і інші проблеми — карієс, підвищена чутливість зубів і ін.

Професійна очищення зубного каменю в клініці «Кловадент»

Якщо необхідно очистити зубного каменю, найрозумніше — довіритися фахівцям з клініки «Кловадент». Чистка зубного каменю у нас проводиться сучасними методами, ми використовуємо ультразвук і технологію Air-Flow.

Очищення зубного каменю може бути виконана і у дорослих пацієнтів, і у дітей. Наші стоматологи якісно виконують процедуру, при цьому чистка зубного каменю у нас має прийнятну ціну і доступна для більшості пацієнтів.