Перший візит до стоматолога

Перший візит до стоматолога

Безсонні ночі і вуаля… довгоочікувані перші зуби. З прорізуванням перших зубів повинне виникнути питання: «Коли записатись до стоматолога?» Ми рекомендуємо це зробити в 1 рік.

Дитячий стоматолог огляне, підбере індивідуальні засоби гігієни, дасть рекомендації з харчування для вашої дитини. І все це буде супроводжуватись грою, за бажанням – переглядом мультфільму, тимчасовому малюнку на зубчиках.

Для батьків – це гарна можливість допомогти своїй дитині скласти перше безболісне враження про стоматологію і закласти міцний фундамент дружніх відносин між стоматологом і маленьким пацієнтом, створити довірливі відносини. Важливо залишити позитивні враження після першого відвідування, щоб вдалося провести маніпуляції в майбутньому.

Надалі потрібно відвідувати стоматологію раз у 3-6 міс. Під час візиту буде проводитись консультація з оглядом ротової порожнини та, при необхідності, такі профілактичні заходи як фторування чи герметизація фісур.

Найкраще лікування – це профілактика захворювання, яка робить щасливою не лише Вашу дитину, а й Вас і стоматолога.
Збираючись до стоматолога не акцентуйте на цьому увагу. Скажіть, що йдете до чарівниці, феї, яка буде оглядати зубки, порахує їх, почистить, подарить подаруночок і грамоту. Розкажіть, що у малюка є важлива місія з лікарем – вони будуть вимивати водичкою мікроби з зубчиків. Не турбуйтесь, якщо в перший прийом не вийде полікувати зубки. Ми підтримуємо ідею краще їх почистити в це відвідування, але, щоб дитинка пішла з гарним настроєм.

Перед прийомом пограйте з дитиною в гру: нехай вона буде лікарем, а ви – пацієнтом. Покажіть, що Вам подобається те, що вона робить у вас в роті.

Герметизація фісур

Герметизація фісур є одним з найкращих профілактичних засобів.

Фісури зуба – це природні поглиблення, розташовані між буграми на жувальних поверхнях зубів. Це одні з найслабших місць зубів, схильних до карієсу. Вони бувають різної форми: у формі каплі, конусу, більш глибокі чи пологі. І в залежності від форми лікар може зробити висновок чи варто робити герметизацію. Якщо у фісурі накопичуються залишки їжі і зубний наліт – скоро буде карієс чи пульпіт. Так як патогенна мікрофлора почуває себе як в санаторії — «тепло» і є чим підживитися.

Це безболісна маніпуляція, яка включає у себе : глибоку очистку, медичну обробку і «заливання» герметиком.

До уваги батьків: ця процедура не є панацеєю, яка дає змогу назавжди забути про карієс або вилікувати його. Вона тільки дозволяє на 85% скоротити його розвиток при умові належної щоденної гігієни та вчасному візиті до стоматолога.

Найкраще проводити маніпуляцію одразу після прорізування. Так як протягом перших двох років емаль зуба слабо мінералізована.

Таким чином проводячи герметизацію ми захищаємо зуби від карієсу, забезпечуючи безболісне життя ротової порожнини.

Слід пам’ятати покрити герметиком можна лише здоровий зуб. Тому в герметизації важлива своєчасність.

Перший візит до стоматолога

Фторування

Захистити від карієсу та укріпити зубну емаль допоможе фторування.

Збагачені фторидами зуби більш стійкі до кислого середовища, придушують мікрофлору і за рахунок цього відбувається ремінералізація – збільшується міцність емалі. Таким чином знижується ризик утворення карієсу.

Проводиться процедура досить швидко. До 20-30 хв. Зуби добре вичищаються за допомогою спеціальної пасти та щіточки, висушуються і покриваються спеціальним фтор-лаком. Даються рекомендації. Процедура проводиться лише по показаннях. Є абсолютно безпечною і безболісною.

Карієс

Як кажуть, здорових людей не буває. Є недодіагностовані. Дуже часто пацієнти приходять на огляд або чистку . Пацієнт не встигає широко відкрити рот, як лікар вже помічає карієс. Особливо у дітей цей процес розвивається блискавично. За пару тижнів часу карієс може перейти в пульпіт — запалення нервувати, чи того гірше – періодонтит (запалення переходить на оточуючі тканини зуба). Тому так важливі вчасні профілактичні заходи. Не чекайте поки доведеться звертатися за екстреною допомогою. Адже це великий стрес і для дитини, і для батьків. Пам’ятайте: біль — не початок захворювання, а його кінець. Хоча часто зустрічаються випадки, коли зуб не болить (чи трохи болів раніше і перестав). У будь-якому випадку потрібне лікування. І чим швидше – тим менш болісно, менше по часу і коштах.

Лікування буде безболісним, якщо потрібно з анестезією (її ми також робимо безболісно — перед уколом аплікаційно знеболюємо місце ін’єкції), з переглядом мультфільму чи цікавої передачі. Використовуємо найсучасніші матеріали, збільшення (мікроскоп чи бінокуляри), ізоляцію за допомогою кофердаму.

Пам’ятайте, що наш організм — єдиний механізм. І проблеми в зубів впливають на інші системи і органи. І на питання чи потрібно лікувати молочні зуби відповідь однозначна «потрібно». І доглядати за ними потрібно так само як за постійними. Адже під молочним зубом знаходиться зачаток постійного і у випадку запалення він може пошкоджуватись, а при несвоєчасному видаленні зруйнованого зуби порушається прикус, терміни прорізування зубів, дикція, переховування їжі, ріст щелеп.