ЗАПИС НА ПРИЙОМ

+380 (44) 469 07 57 +380 (50) 469 07 57

04112, Україна, м.Київ, вул. Тимофія Шамрила, 4В

Блог

Діагностика в Кловадент

Як проходить діагностика в центрі Кловадент? етапи діагностики, перелік досліджень

Діагностика в Кловадент

Діагностика – це збір та аналіз даних різних методів обстежень з метою  визначення  діагнозу.

Вона розпочинається зі спілкування з пацієнтом, під час якого ми виявляємо основні скарги, та проводимо збір необхідних стоматологічних даних, основними з яких є:

 • фотографії обличчя, внутрішньо-ротові фото зубів та слизової;
 • рентгени: ортопантомогама в прямій проекції черепа, телерентгенограма в боковій проекції черепа, по якій будуть проводитись основні розрахунки черепа у програмі Віденського університету “Gamma”.
 • відбитки верхньої та нижньої щелеп;
 • виготовлення гіпсових моделей, які пізніше будуть загіпсовані в апарат (артикулятор) ,що відтворює ситуацію в роті, та усі індивідуальні рухи нижньої щелепи відносно верхньої;
 • пальпація м'язів голови та шиї та  скронево-нижньощелепового суглобу.

Після діагностики складаємо індивідуальний план лікування.

Залежно від результату основних даних, можуть бути використані допоміжні методи обстеження, такі як:

 • конділографія;
 • оклюзіограма;
 • бруксчеккери (bruxcheker).

Наявність вище перерахованих процедур та організованого міждисциплінарного підходу  дає можливість постановки діагнозу індивідуальної клінічної ситуації.

Коротко про процедури

 • Фотографії обличчя, внутрішньо-ротові фото зубів та слизової проводяться як на первинній діагностиці, так і впродовж усього лікування.
 • Фото складають невід'ємну частину аналізу зубощелепної системи та обличчя.

Основними цілями аналізу внутрішньо-ротових фото:

 • аналіз стану слизової;
 • аналіз стану зубних рядів, їх  співвідношення, симетричність та пропорційність, наявність чи відсутність зубів;
 • аналіз стану кожного зуба окремо - його цілісності анатомічної будови;
 • наявність пломб, реставрацій чи коронок.

 В ході лікування фото можуть використовуватись, як основа для схематичного зображення цілей лікування.

На основі даних рентгена ортопантомограми (скорочено ОПТГ), проводимо аналіз структури кістки, цілісності та стану зубних рядів, стану суглобів, стану гайморових пазух і т.і.

На основі даних рентгена телерентгенографії (далі скорочено ТРГ) та за допомогою програмного забезпечення Віденського університету “Gamma” проводяться індивідуальні виміри черепа, верхньої та нижньої щелеп, їх співвідношення та розміщення відносно основи черепа.

В залежності від того, де розташовані верхня та нижня щелепи, по даним розрахунків, ми можемо віднести клінічну ситуацію до основних із трьох скелетних класів, що становить основу  побудови майбутнього плану лікування.

Також основною процедурою є зняття відбитків із верхньої та нижньої щелеп. В залежності від цілей лікування та складності клінічного випадку можуть зніматись додаткові відбитки. З відбитків в зуботехнічній лабораторії виготовлятимуться гіпсові моделі.

За призначенням моделі поділяються на діагностичні та робочі.

Після отримання моделей з лабораторії окремим візитом є зняття показників положення верхньої щелепи відносно черепа  пацієнта. Це обов’язкова процедура, щоб загіпсувати моделі в артикулятор. Основними цілями артикулятора є трьохвимірна діагностика  зубних рядів, їх співвідношення, а також відтворення рухів нижньої щелепи відносно верхньої та аналіз  міжзубних контактів зсередини.

Процедура пальпації проводиться для аналізу стану жувальних м’язів, м’язів голови та шиї, скронево-нижньощелепового суглоба та зв'язок, які його оточують.

М’язи одні із первинних структур організму, які реагують на будь-яку незвиклу ситуацію в організмі ( стрес, травма, скол, зубну біль, біль в суглобі і т.п.).

Ціль пальпації – виявлення різниці станів (тонусу, чутливості чи болючості) правого та лівого однойменних м’язів та суглобів.

Дитяча ортодонтія

“Найкраще лікування – це профілактика“ і цей принцип найкраще підходить саме для дитячого прийому. Адже, раннє  виявлення патології прикусу та ліквідація шкідливих звичок (смоктання пальця, ротове дихання, закусування губ)  дає можливість попередити розвиток та становлення захворювання у постійному прикусі. Важливість раннього ортодонтичного лікування не можна не дооцінювати. Саме завдяки тому, що дитячий організм ще формується та росте,ми маємо досить великі можливості для впливу на нього.

Найкращим віком для першого візиту до ортодонта вважається вік від 3 років.  В цьому  періоді вже наявні всі молочні зуби, тому можна оцінити їхній стан та співвідношення, скласти уявлення  про подальший ріст щелеп, а при необхідності назначити апаратне лікування.

Не назначене вчасно раннє ортодонтичне лікування може призвести до формування виражених зубо – щелепних аномалій у постійному прикусі, для ліквідації яких може знадобитися більш серйозна корекція з використанням брекет – системи, а іноді навіть з видаленням  зубів, які не можуть  поміститися  в вузькі недорозвинені щелепи.

Для ортодонтичного лікування дорослих та дітей підліткового віку в постійному періоді прикусі ортодонти нашого центру використовують металеві, керамічні та комбіновані брекет-системи (від 19900 грн), а також різноманітні капові системи типу Invisalign, апаратні системи для розширення щелеп. При лікуванні брекет-системами застосовується методика мультипетлевої дуги, що значно покращує якість та дозволяє вирівнювати зуби у 3D площині.

Доросла ортодонтія тісно пов’язана з протезуванням. При втраті зубів, а також при аномаліях прикусу жодне ортопедичне лікування не проходить без попередньої ортодонтичної підготовки. Цей  дає змогу правильному та функціональному розташуванню існуючих зубів пацієнта, створення місця для подальшої необхідної імплантації та протезування. Тому дуже важливим моментом є первинна діагностика пацієнта та отримання усіх необхідних параметрів для визначення стратегії та методики сумісного лікування пацієнта.

Спеціалісти нашого центру постійно підвищують свій рівень кваліфікації закордоном тому застосовують найсучасніші конструкції, апарати та ортодонтичні системи. Лікування проводиться у різноманітних випадках, а також на окремих етапах ( можлива ортодонтична корекція вже існуючого лікування). Досвід наших спеціалістів дозволяє вирішувати ортодонтичні проблеми різного ступеня складності з 6 до 63 років, а рідкісні аномалії зубних рядів та прикусу вирішуються на сумісному співробітництві зі всесвітніми професорами Рудольфом Славічеком та Садао Сато (консультація закордоном), основоположниками Віденської школи міждисциплінарної стоматології.

Вагітність і здоров'я зубів

Вагітність це прекрасний період для жінки, який супроводжується фізіологічними і психологічними змінами. Більшість майбутніх мам після пологів повністю присвячують себе дитині і звичайно забувають про своє здоров'я.

Наша мета – надати всю необхідну інформацію для майбутніх матусь та їх близьких, пояснити важливість здоров'я порожнини рота, а також проінформувати, що вони повинні зробити для того, щоб порожнина рота немовляти в майбутньому була здорова.

Що потрібно знати про здоров'я і харчування під час вагітності?

Ваше здоров'я, звички і харчування під час вагітності дуже важливі не тільки для розвитку плода, а й для здоров’я ваших зубів в подальшому.

Зверніть увагу на цей факт, та почніть піклуватися про майбутні зуби вашої дитини вже зараз.

Ваші кістки і Ваш раціон харчування, а не Ваші власні зуби, є основним джерелом кальцію для кісток і зубів Вашої дитини. Міф про те, що немовля «краде» кальцій в своєї матері, яка потім починає мати проблеми з зубами, не має ніякого наукового підґрунтя. В цілому раціон харчування для вагітних має включати в себе м'ясо, молоко, молочні продукти, фрукти, овочі. У той же час Ви не повинні вживати алкоголь та палити.

Вагітні жінки, як правило, мають перекуси між основними прийомами їжі. І зазвичай вони містять велику кількість цукру, який, врешті-решт, призводить до пошкодження зубів. Тому рекомендовано звести до мінімуму споживання солодкого між основними прийомами їжі.

Які проблеми з зубами можуть виникнути під час вагітності?
Вагітність це час, коли відбувається виділення безлічі різних гормонів. Ці гормональні зміни можуть привести до набряків, болей або кровоточивості ясен вагітної жінки. Ця проблема, пов'язана з вагітністю і зникає після народження дитини. Неприємні відчуття можна зменшити за допомогою систематичного та ретельного чищення зубів і використання зубної нитки. Не зайвим буде візит до лікаря – стоматолога!

Чи треба відвідувати стоматолога під час вагітності?
Регулярне обстеження зубів і ясен під час вагітності дуже важливо, особливо якщо ви відчуваєте такі симптоми, як описані вище. Бажано відвідати стоматолога перед пологами, тому що, протягом перших 3 місяців від появи дитини, доведеться відкласти будь-які стоматологічні роботи.

Важливо пам’ятати!  Ви повинні повідомити свого стоматолога, що ви вагітні, так як це може змінити план поточного лікування або ліки, які можуть бути використані в Вашому випадку.

Бережіть себе і насолоджуйтеся цим періодом!

Карієс молочних (тимчасових) зубів

За даними Міжнародної Асоціації Дитячих Стоматологів 1 з 10 дітей має карієс молочних зубів до 2 років. 

Деякі батьки досі вважають, що первинні зуби не важливі, тому що, вони  змінюються на постійні зуби. Здорові молочні зуби важливі для їжі, зовнішнього вигляду, мови дитини, а також  мають важливе значення для положення постійних зубів.

Тому лікування карієсу тимчасових  зубів є надзвичайно важливою і нелегкою проблемою в дитячій стоматології, оскільки від цього залежить подальша доля тимчасового зуба, у ротовій порожнині.

Патологічний процес у твердих тканинах тимчасових зубів поширюється швидко. Тому лише своєчасне та ефективне лікарське втручання може стримати розвиток карієсу та зупинити його перехід в ускладнені форми.

Ускладені форми карієсу є причиною раннього видалення молочних (тимчасових) зубів, що може порушувати процеси формування зубощелепової системи дитини в цілому та призводити до виникнення зубощелепних аномалій і деформацій.

Причини виникнення карієсу в дитячому віці:

1. Неправильна гігієна порожнини рота у маленьких дітей. Молочні зуби відразу після прорізування потребують повноцінного догляду. Багато хто з батьків нехтують цим фактом і це спричиняє скупчення нальоту на емалі.

2. Генетична схильність і порушення формування зубної емалі в період внутрішньоутробного розвитку, під дією шкідливих звичок або лікарських засобів, які приймала мама під час вагітності.

3. Карієс раннього віку, який з'являється до 2 років, може бути викликаний прийомом дитиною медикаментів, що негативно позначаються на емалі, а також дефіцитом фтору і кальцію в їжі.

4. Тривале вживання дитиною солодких напоїв через соску призводить до формування пляшкового карієсу з типовим ураженням всіх передніх зубів.

При виявленні цього захворювання у дитини, необхідно негайне і комплексне лікування, яке направлене як на усунення карієсу, так і на профілактику, та попередження його повторної появи.

Зверніть увагу на хвороби ясен!

Що таке карієс знають усі! Карієс викликає руйнування зубів, неприємний запах з рота і неестетичний вигляд зубів. Виникає здебільшого у людей, котрі ігнорують гігієну ротової порожнини. Кожна дитина знає, якщо не чистити зуби і їсти багато солодкого – з’являється карієс. Але на жаль навіть не всі дорослі знають, що ще більше проблем можуть спричинити захворювання ясен!

Отже, піде мова про хвороби ясен.

Основні симптоми захворювання ясен є:

1. Почервоніння, збільшення і набряклість ясен в місці прилягання до зубів.
2. Хворобливість ясен, чутливість зубів до холодного, гарячого, кислого, солодкого і інших подразників.
3. Кровоточивість ясен. Якщо при чищенні зубів виділяється кров – це тривожна ознака.
4. Атрофія смакових рецепторів, зміна смаку.
5. Оголення шийки зуба.
6. Рухливість зубів, навіть при легкому натисканні.
7. Неприємний запах з рота.

При появі будь-якого з цих симптомів перше, що потрібно зробити – це звернутися до стоматолога і провести профілактичний огляд, звернувши увагу лікаря на зміни ясен.

Оцінивши загальний стан – лікар стоматолог, за необхідності, зможе вчасно почати лікування, адже на ранніх стадіях цілком можливо зупинити процес захворювання і подальшу втрату зубів.

Що робити вже зараз для запобігання захворювання ясен? Для того щоб попередити виникнення хвороб ясен, дотримуйтеся простих правил:

-   регулярно відвідуйте лікаря. Тільки фахівець зможе виявити захворювання ще на початкових стадіях;
- дотримуйтеся правильної гігієни порожнини рота, регулярно змінюйте зубну щітку, використовуйте зубну нитку(флос), рекомендовану лікарем пасту та ополіскувач для порожнини рота;
-   намагайтесь якомога більше їсти овочів та фруктів.

Слідкуйте за нашими публікаціями та поширюйте корисну інформацію!

Дитячий стоматолог

Піклуючись про наших маленьких пацієнтів, пропонуємо Вам огляд стоматолога перед навчальним роком.

За один візит Ви можете відвідати стоматологів різної спеціалізації (терапевт, ортодонт, гігієніст), отримати професійну оцінку стану зубів та індивідуальні рекомендації по догляду за ними.

Після огляду надається довідка, затверджена Вашим лікарем та печаткою клініки.

З турботою про Вас, стоматологія Кловадент.

Чому зубну нитку називають флосом

Основним сучасним засобом для очищення проміжків між зубами на сьогодні є  зубна нитка або ж флос.

Кожен зуб складається з п'яти поверхонь і кожна з них потребує регулярного та якісного очищення. Якщо ми користуємося лише зубною щіткою, то очищаємо тільки 3 з 5 зубних поверхонь, відбувається це тому, що до останніх двох поверхонь зуба просто не можливо дістатися за допомогою зубної щітки, а значить - не вдається і повністю видалити з проміжків між зубами залишки їжі, які в подальшому можуть спричинити утворення зубного нальоту, каменю, захворювання ясен, карієс і неприємний запах.

Перша зубна нитка була випущена компанією Codman & Shurtleff в 1882 році, але до 90-х років XX століття вона була зовсім не популярною. Сьогодні ж жителі європейських країн вже не уявляють свій щоденний догляд за ротовою порожниною без цього нехитрого пристосування.

Сучасні флоси виготовляють з нейлону – міцного полімерного волокна, але до Другої світової війни в якості матеріалу для виготовлення флоса використовували шовк, тому нитка і отримала таку назву: у перекладі з англійської «floss» позначає «шовк-сирець».

Існує кілька різновидів цього пристосування. Вибираючи оптимальний для себе варіант, варто відштовхуватися від анатомічних особливостей будови щелепи і ширини простору між зубами. Виділяють наступні види зубних ниток:

 • вощені і невощені;
 • плоскі (стрічкові) і круглі;
 • різної товщини;
 • з просоченнями і без;
 • для очищення ортодонтичних конструкцій — суперфлоси.

Вибираючи між вощеною або невощеною зубною ниткою, варто враховувати, що перший варіант буде більш зручним у застосуванні новачками. Оброблена воском нитка легше прослизає в міжзубний простір, лагідніше і делікатніше контактує із зубною поверхнею. Користуючись вощеним флосом, ризик завдати травми яснам нижче. До того ж в процесі експлуатації нитка залишається цілісною, в той час як невощена нитка розшаровується на окремі волокна. Завдяки цьому забезпечується більш якісне очищення, але для застосування невощенных ниток потрібно «набити руку».

В залежності від ширини проміжків між зубами можна використовувати нитку різної товщини і виду перерізу. Тим, у кого міжзубний простір широкий, рекомендується використовувати товстіші флоси з круглим перетином. Для людей з щільно розташованими зубами, в тому числі і скученими - більше підходять супертонкі зубні нитки з плоским перетином.

В якості просочення найчастіше використовуються:

 • освіжаючі ароматизатори, наприклад, ментол, бергамот, лимон;
 • зміцнюють емаль та захищають від карієсу добавки, такі як фторид натрію;
 • антисептики, приміром, хлоргексидин.

Завдяки просоченням, флосс не тільки чистить, але і освіжає подих, служить профілактикою карієсу, зміцнює емаль, пригнічує число бактерій у ротовій порожнині.

Для тих, хто носить брекети, незамінним помічником по догляду за ними стане зубна нитка -суперфлос. Зовні вона відрізняється від флоса тим, що представлена відрізками, частини яких мають різну щільність, діаметр і функцію. Суперфлос ефективно очищає замочки брекет-систем.

Зубна нитка суперфлос потрібна при наявності мостоподібних протезів та імплантів.

Також існує зубна нитка на пластиковому тримачі. Такі пристосування існують з 1985 року, але, на жаль, багато хто не знають, для чого вони призначені. Вони мають кілька переваг у порівнянні зі звичайним флосом:

 • при чищенні торкатися руками нитки не доведеться, тому процедура буде більш гігієнічною;
 • не потрібно занадто широко розкривати рот;
 • в процесі чищення друга рука залишається вільною;
 • пластиковий тримач еластичний, за рахунок цього легко чистити далекі зуби.

Такі нитки одноразові, вони упаковані в коробочки по 30-50 штук. Існують міні-варіанти для дитячих зубів.

Як користуватися зубною ниткою

Як правило, складним виявляється тільки перший раз використання зубної нитки.  Перш за все необхідно ретельно помити руки для того, щоб нейтралізувати бактерії, які могли б потрапити в ротову порожнину. Сама ж процедура використання флоса досить таки проста - від мотка нитки потрібно відірвати 20-30 сантиметрів, які необхідно намотати на вказівні пальці обох рук так, щоб між пальцями залишився проміжок у кілька сантиметрів потім потрібно щільно притиснути нитку до стінки одного з зубів і опустити її вниз у напрямку від ясен до ріжучого краю, аналогічно потрібно очистити сусідній зуб. Процедура повторюється для кожного проміжку, причому використовується кожен раз нова ділянка нитки. Не потрібно економити нитку. Варто розуміти, що якщо вводити один і той же шматочок нитки в різні проміжки по черзі, то належний ефект очищення досягнуто не буде. Мікроби з однієї частини ротової порожнини просто перемістяться в іншу. З обережністю потрібно очищати ділянки біля самих ясен, тому що можна поранити їх. Зазвичай так і відбувається, але тільки при декількох перших застосуваннях, пізніше, в міру вироблення досвіду, ця проблема зникає.  Якщо раптом у процесі чищення ви пораните ясна, потрібно скористатися ополіскувачем для порожнини рота зі знезаражувальним ефектом.

Флос – це дуже корисне пристосування, але користуватися ним можуть не всі. При карієсі, пародонтиті та пародонтозі краще цього не робити, так як можна погіршити стан ясен або пошкодити уражений зуб. Крім того, маленьким дітям не можна самостійно використовувати зубну нитку із-за ризику пошкодити ясна. Стоматологи рекомендують починати користуватися флосом дітям з восьмирічного віку, але спочатку обов’язково під наглядом дорослих.

Щоб не загубитися серед розмаїття флосів, краще всього при виборі цього пристосування проконсультуватися зі своїм стоматологом, який, виходячи зі стану і особливостей зубів, підкаже Вам, який тип нитки є найкращим для Вас і надасть більш детальні індивідуальні рекомендації стосовно ефективного викоистання.

Третій не зайвий!

Медики-стоматологи вже давно дійшли до висновку, що для ефективного догляду за ротовою порожниною зубної щітки та пасти недостатньо, оскільки бактерії скупчуються у важкодоступних місцях - між зубами, біля ясен, і добратися туди зубній щітці дуже складно. Ось тут і стає у нагоді наступний, третій, важливий елемент домашнього догляду – ополіскувач - спеціальний розчини, до складу якого входять особливі активні компоненти, які певним чином впливають на ротову порожнину.

Про ефективність цього допоміжного засобу говорить його популярність та широкий асортимент. Статистика стверджує, що ополіскувачем регулярно користується більше 35% дорослого населення. А от стосовно асортименту – необхідно розібратися.

Ополіскувачі поділяться на гігієнічні та лікувальні, дорослі та дитячі. Вони можуть продаватися готовими до вживання або вимагати додаткового розведення водою.

Гігієнічні ополіскувачі  – це  спосіб позбавлення ротової порожнини від залишків їжі та  зменшення кількості бактерій, а також вони  надають свіжість подиху, але тимчасову, так як не впливають на причину, яка провокує появу неприємного запаху. Якщо ж вам потрібний не тільки профілактичний вплив, а лікувальний ефект, потрібно скористатися лікувальними ополіскувачами.

Лікувальні ополіскувачі для рота

Протикаріозні ополіскувачі сприяють зміцненню емалі зубів і перешкоджають утворенню каріозних порожнин. В них зазвичай містяться сполуки фтору і кальцію.

Протизапальні та антибактеріальні ополіскувачі потрібні для боротьби із запаленнями ясен. Активні речовини, які входять до складу таких ополіскувачів, уповільнюють розмноження стафілококів і стрептококів, покращують кровообіг ясен.

Є також ополіскувачі, призначені для боротьби з зубним каменем. До їх складу зазвичай входить цитрат кальцію.

Лікувальні ополіскувачі для рота використовують при наявності таких захворювань як гінгівіт, стоматит, пародонтит.

Стосовно використання ополіскувача дітьми - до того моменту, коли дитині виповниться шість років, застосовувати ополіскувачі для рота не рекомендується. Існує високий ризик того, що малюк просто проковтне рідину,  до складу якої можуть входити не призначені для їжі штучні компоненти.

Як тільки ваш малюк став старше і у вас з'явилася впевненість у тому, що всі належні гігієнічні процедури він виконає за правилами, можна поставити на поличку у вашій ванній кімнаті ще один засіб по догляду за порожниною рота - ополіскувач для дітей.

Але варто зазначити, що ополіскувачі для порожнини рота можуть бути і небезпечними, за умови неправильно вибору або використання. Деякі активні речовини зі складу розчину можуть пригнічувати нормальну мікрофлору ротової порожнини. Компоненти ополіскувача можуть викликати у вас алергічну реакцію.

Ви розгублені і не знаєте який саме ополіскувач буде корисним для Вас? Ми із задоволенням допоможемо Вам підібрати ополіскувач, який буде корисним саме для Вас!

Ранок починається не з кави

Сьогодні кожен з нас не уявляє своє життя без зубної щітки. У магазинах можна зустріти неймовірне розмаїття цих приладь для гігієни. Чи знаєте Ви, що прародителькою сучасних зубних щіток являла собою паличку з міні-опахалом з одного кінця і загостреним стрілоподібним кінчиком з іншого. Однак повноцінною зубною щіткою вона не була. Нарешті, мудрі китайці 500 років тому здогадалися чистити зуби паличками, розщепленими на кінцях у вигляді пензлика. Цей винахід став популярним серед інших народів. Деякі вчені навіть складали інструкції по використанню перших зубних щіток. Індійські мислителі, наприклад, враховували не тільки користь від процесу чищення зубів, але і пропонували використовувати різні породи дерев і чагарників з в'яжучим, кислим або гірким смаками. Причому кожен смак давали людям з певним типом темпераменту.

Сфери обслуговування вже давно включили одноразові зубні щітки, як обов’язковий компонент гігієни для своїх клієнтів.

Сучасні технічні досягнення навіть створили електричну зубну щітку та з кожним роком випускаються все більше модифікованих та більш зручних її видів, пристосованих до нашого темпу життя.

Як же вибрати зубну щітку, що підходить саме для Вас? До Вашої уваги ми підібрали головні та необхідні  критеріі. Важливе функціональне значення має жорсткість щитини, матеріал виготовлення, форма щитини, дизайн ручки, розмір щітки та функціональні параметри.

 

Жорсткість щитини.

Жорсткі – на упаковці зубної щітки вказано «hard». Використання таких зубних щіток можливе тільки при умові абсолютно здорових ясен та відсутність травмувань емалі. В інакшому випадку, ви можете пошкодити і погіршити стан емалі та ясен.

Середньо жорсткі – на упаковці маркування «medium». Це найбільш розповсюджений вид зубної щітки. Вони є безпечними для емалі та ясен, крім того, особливо підходять для зубів, декорованих скайсами, а також для чистки протезів. Волоски щитини гнучкі та видаляють їжу з міжзубних проміжків, відмінно очищають ясневу борозду.

М’які та дуже м’які – на упаковці можна побачити маркування «soft» та «extra/super soft». Такі щітки ідеально підходять для маленьких дітей, а також для дорослих, що мають захворювання ясен. Такий варіант є оптимальним для вагітних жінок, тому що часто під час вагітності ясна стають дуже чутливими.

Матеріал виготовлення щитини.

Натуральні. В основному виготовлення із свинячого ворсу, вони більш екологічні. Але щитинки такої щітки швидко випадають та осипаються, тому можливе ковтання або застрягання між зубами.

Штучші. Така щітина гігієнічна, стійка до пошкодження та безпечна. На сьогодні можливо знайти такі зубні щітки різних кольорів та по мірі старіння щітки цей колір стає світлішим і нагадує про необхідність заміни зубної щітки на нову.

Форма щитини.

Щитина буває рівна, вогнута або рел’єфна. Кінці щітинок можуть бути зигзагоподібні, округлі або конусоподібні.

Дизайн ручки та розмір щітки

Ручка зубної щітки має бути з рел’єфною поверхньою, щоб вона не могла ковзати у руці. Дуже зручними є зубні щітки з прогумованими ручками (спеціальними гумовими вставками). Голівка зубної щітки повинна підходити для вашої ротової порожнини та не бути занадто великою або занадто маленькою. Ідеальною є та, що легко дістає важкодоступні місця та не приносить дискомфорт під час чищення зубів. Дитячі зубні щітки мають особливу гумову ручку та кріплення, що фіксує її на поверхні. Вони можуть бути у вигляді іграшок або персонажів із мультфільмів, не лякають та пристосовують малюка до гігієни з появою його перших зубів.

Функціональні параметри

За цими характеристиками зубні щітки розділяють на:

 • пародонтологічні
 • ортодонтичні
 • для зубних протезів
 • для повсякденного використання
 • дитячі та підліткові
 • після хірургічного втручання і т.д.

Функціональність такої зубної щітки необхідно визначити лікарю-стоматологу по конкретним стоматологічним показанням.

Варто пам’ятати, що зберігання зубної щітки відіграє значну роль. Вона має бути чистою, знаходитись у спеціальній підставці, не контактувати із сусідніми щітками членів сім’ї, з цілими та не пошкодженими щитинками, ручкою і голівкою.

Під час подорожі зберігайте її у футлярі або одягайте спеціальний ковпачок, що захистить щитину Вашої щітки від бактерій та брудних поверхонь. Слідкуйте за терміном придатності своєї зубної щітки та періодично оновляйте її. Стоматологи рекомендують це робити раз у 3 місяці, під час ортодонтичного лікування це проводиться частіше по мірі настання зубної щітки непридатної до гігієни.

Використання зубної щітки обов’язково має бути комфортним, зручним, безпечним та результативним. Тому звертайтесь до свого керуючого лікаря-стоматолога для визначення необхідного типу щітки саме для Вас. Не забувайте, що неправильний вибір засобів гігієни може привести до негативних наслідків та захворювань порожнини рота. 

А яку зубну пасту обрали Ви?

Вперше згадування про зубну пасту датується ще 1500 роком до н.е. в єгипетському папірусі. У ньому були зібрані рецепти паст, що використовувались з 3500 року до н.е. Навіть уявити складно, як давно людство звернуло увагу на гігієну порожнини рота та здоров’я зубів. До складу однієї з таких паст включались наступні інгредієнти: зола нутрощів бика, мірра, розтерта яєчна скорлупа та пемза. Якщо порівняти цей рецепт із сучасним складом, то ми побачимо значну відмінність. На сьогодні виробництво зубної пасти настільки модернізувалось не тільки з середини, а й ззовні. Майже неможливо уявити її вигляд без зручної упаковки та приємного освіжаючого аромату.

Сучасний ринок продукції гігієнічних засобів догляду за порожниною роту пропонує наступні види зубних паст:

Гігієнічні
Лікувально-профілактичні
Дитячі зубні пасти

Гігієнічні зубні пасти призначені для очищення зубів від видимого нальоту та придання свіжості вашому диханню. Якщо у вас немає проблем із зубами та яснами, тоді ці пасти ідеально підходять для ваших зубів. Дитячі зубні пасти мають дуже високі вимоги стосовно безпеки, якщо дитина ковтне зі слиною її залишки. Тому дитячі пасти виробляють із спеціальних речовин, що мають змогу потрапити до шлунково-кишкового тракту без токсичного впливу. Такі пасти випускають із мінімальним складом фторидів (0,05%). Дитячі зубні пасти також характеризуються низькою абразивністю – індекс RDA (Radioactive Dentin Abrasion). Він вказує на розмір часток, що очищують емаль зуба від нальоту та полірують його поверхню.  Значення індексу ви можете побачити на упаковці: 25, 75, 200. Для дітей найменший показник має бути вказаний 25, для дорослих найбільший показник абразивних часток досягає 200, але використання такої зубної пасти має бути не частіше 1 разу на 2 тижні. Щодо лікувально - профілактичних, то існує декілька видів таких зубних паст. Вони направлені не тільки на очищення зубів від нальоту, а й на усунення проблем із зубами (каріозні порожнини, демінералізація емалі, фторування та інше), запаленими яснами (пародонтальні пасти), появи зубного каменю (пасти для курців з високою абразивністю). Ці пасти у своєму складі мають спеціальні вітаміни, ферменти та лікарняні речовини, що допомагають у різних стоматологічних випадках. За своєю дією зубні пасти розділяються:

- проти плям на зубах від кави, чаю, цигарок і т.д. (Stain removal)
- відбілювання емалі (Whitening)
- захисту емалі та насичення її вітамінами (Active protection)
- усунення запалення ясен (Delicate gums)
- зниження чутливості зубів (Sensitive teeth)
- нейтралізації кислотності (Stabilised stannous fluoride toothpaste)
- щоденного використання (Everyday)
- усунення неприємного запаху (Antibacterial)
- з натуральними травами та інгредієнтами (Nature, Eco)

Використання лікувально-профілактичних зубних паст у повсякденному житті має бути тільки після огляду лікаря-стоматолога. Саме стоматологічний огляд допоможе виявити причини ваших проблем із зубами та яснами та визначити, яка саме зубна паста підійде вам. Це важливий та відповідальний процес, адже неправильний вибір зубної пасти може не тільки ускладнити, а й значно погіршити стан проблеми, яка вже є у наявності. У цілях профілактики необхідно відвідувати стоматолога раз на півроку, проводити професійну гігієнічну чистку та підтримувати здоров’я ваших зубів та ясен. Записатися на огляд дуже просто. Ви можете подзвонити безпосередньо у наш центр або залишити онлайн заявку на нашому сайті. 

Допомога бійцям АТО

Протягом декількох тижнів збирались кошти для лікування бійців АТО у клінічно-діагностичному центрі «КЛОВАДЕНТ». На ці гроші були закуплені медичні засоби, матеріали та інструменти для роботи.

Ситуація на фронті особливо критична: відсутня гігієна, дуже багато хірургічних втручань, зламаних зубів, запалень, що потребують і по сьогоднішній день невід’ємної допомоги лікарів - стоматологів. За тиждень наші лікарі у складі Віктора Халімовського, Соболевої Людмили,Олексія Чмута, Гайдая Ярослава та Голік Елли провели величезну роботу та допомогли більше ніж 150 бійцям.

Починаючи з самого ранку та закінчуючи пізно вночі, кабінети безперестанку приймали пацієнтів. Велику підтримку наша команда отримала від медичного персоналу 81-ої та 25-ої військових повітряно-десантних бригад, а також Ігора Ященка з організації УКРОП Дентал.

Передаємо вдячність за теплий прийом нашим захисникам, волонтерам та всім супроводжуючим організаторам. До Вашої уваги фото-звіт з епіцентру подій.

 

 

 

 

 

 

 

 

Раннє ортодонтичне лікування

Все більше стає популярною профілактика, раннє лікування та постійний контроль  за станом свого здоров’я. Саме в цьому напрямку працює та розвивається розділ ранньої ортодонтії.

У нашій клініці працює правило : “Найкраще лікування – це профілактика“  і цей принцип найкраще підходить саме для дитячого прийому. Адже, раннє  виявлення патології прикусу, своєчасне лікування карієсу молочних зубів та ліквідація шкідливих звичок (смоктання пальця, ротове дихання, закусування губ), дає можливість попередити розвиток  та становлення захворювання у постійному прикусі. Важливість раннього ортодонтичного лікування не можна не до оцінювати. Саме завдяки тому, що дитячий організм ще формується та росте, ми маємо досить великі можливості для впливу на нього.

Найкращим віком для першого візиту до ортодонта вважається вік від 3 років.  В цьому  періоді вже наявні всі молочні зуби, тому можна оцінити їхній стан та співвідношення, скласти уявлення про подальший ріст щелеп, а при необхідності назначити апаратурне лікування.
У дитячому віці ортодонтичне лікування  ставить перед собою наступні завдання:

- корекція  функціїй ковтання та дихання, 

- ліквідація шкідливих звичок,

- нормалізація  розмірів щелеп, для повноцінного прорізування  постійних зубів та реорганізація росту щелеп в правильному напрямку.

Не назначене вчасно раннє ортодонтичне лікування може призвести до формування виражених зубо – щелепних аномалій у постійному прикусі, для ліквідації яких може знадобитися більш серйозна корекція з використанням брекет – системи, а іноді навіть з видаленням  зубів, які не можуть поміститися в вузькі недорозвинені щелепи.

У нашій клініці проводиться детальна діагностика пацієнтів, з метою виявлення основних  причин формування патології та вибору найбільш підходящого методу лікування з урахуванням індивідуальних особливостей дітей.